Jak sprawdzić, czy niania nas nie oszukuje?

Aktualne doniesienia o przemocy wobec dzieci wzmagają czujność u wielu rodziców. Jeśli i ty masz wątpliwości, czy twoja niania jest naprawdę kochającą „ciocią”, zwróć uwagę na kilka drobnych szczegółów.

Dziecko pod opieką niani

Obserwuj, jak zachowuje się twoja pociecha, gdy niania wchodzi do domu. Pamiętaj, że jest różnica między płaczem, bo mama wychodzi (tak reaguje wiele dzieci), a strachem, ponieważ przyszła opiekunka.

Rób niani małe „sprawdziany”. Wykonaj zdjęcie ułożenia kocyka w wózku, a po przyjściu z pracy spytaj opiekunkę, czy była na spacerze z malcem. Jeśli odpowie twierdząco, a wózek pozostał w nienaruszonym stanie – świadczy to o jej nieprawdomówności.

Wróć szybciej z pracy – oczywiście bez zapowiedzi. Nie wchodź natychmiast do domu – podsłuchaj, czy np. jest włączony telewizor, chociaż prosiłaś, by tego nie robić.

Zwracaj uwagę na szczegóły – jeśli zauważasz, że znikają pampersy, choć poprosiłaś opiekunkę o wprowadzanie treningu nośnikowego malca, policz pieluszki i sprawdź, czy rzeczywiście twoje podejrzenia mają swoje uzasadnienie.

Zobacz też:

Co robić, gdy dziecko panicznie boi się dentysty?

Dziecko u dentystki z mamą

Jakie imiona są modne w 2013 roku?

Kobieta trzymająca w ręku kartkę z imionami

Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

Niemowlak z zabawkami

Jak adoptować dziecko?

Kobieta z adoptowanym dzieckiem

Jak nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania?

Śpiące dziecko z misiem

Wyróżniona porada

Dzieci w szpitalu

Co gdy dziecko w szpitalu?
Dzieci

Porada miesiąca

Dobrze wychowane dziecko

Jak wychować dziecko?
Dzieci