Jakie imiona są modne w 2013 roku?

Już niedługo będziesz mamą i chciałabyś nazwać swoje dziecko zgodnie z panującą modą? Albo wręcz przeciwnie, nie chcesz, by twoja pociecha była jedną z wielu o tym samym imieniu? Oto nasze wskazówki – ranking najpopularniejszych imion.

Kobieta trzymająca w ręku kartkę z imionami

Jeśli już niedługo na świat przyjdzie twój syn, zgodnie z modą możesz nadać mu któreś z tych imion: Bartosz, Mateusz, Wojciech, Szymon, Antoni, Franciszek, Jakub, Kacper, Filip.

Gdy będziesz mamą małej dziewczynki i chcesz, by jej imię było popularne, możesz ją nazwać Aleksandrą, Amelią, Hanną, Zuzanną, Julią, Leną albo Wiktorią.

A może chciałabyś, aby twoje dziecko nosiło wyjątkowo oryginalne imię? Nazwij je: Mieszko, Aurora albo Mia.

Warto wiedzieć, że coraz mniejszą popularnością cieszą się imiona zagraniczne – Brajan albo Jessika poszły już „w odstawkę”.

Zobacz też:

Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

Niemowlak z zabawkami

Wybór zabawki dla starszego dziecka to łatwizna – wystarczy przecież spytać malca o ukochanego bohatera z bajki. Zupełnie inaczej jest w przypadku niemowlęcia. Bo co właściwie wybrać, by prezent był trafiony… i służył już teraz, a nie za rok?

Jak adoptować dziecko?

Kobieta z adoptowanym dzieckiem

Podjęliście jedną z najtrudniejszych, życiowych decyzji – pragniecie zaadoptować dziecko. Teraz musicie tylko dopełnić wszelkich formalności, by upragniona pociecha znalazła się w waszym domu.

Jak nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania?

Śpiące dziecko z misiem

Masz już dość ściągania z ciebie kołdry? Kopniaków przez sen? I może w końcu chciałabyś w nocy przytulić się do swojego partnera? Jeśli tak, jest tylko jedno rozwiązanie – eksmitujemy dziecko do swojego pokoju. Znamy kilka metod, by ten proces przebiegł

Wyróżniona porada

Dzieci w szpitalu

Co gdy dziecko w szpitalu?
Dzieci

Porada miesiąca

Dobrze wychowane dziecko

Jak wychować dziecko?
Dzieci