Jak oczyszczać cerę?

Marzeniem każdej kobiety jest piękna, gładka cera. By jednak nie szpeciły jej wypryski albo błyszczące serum, musisz postawić na odpowiednie oczyszczanie.

Kobieta oczyszczająca sobie cerę

Dermatolodzy podkreślają, że skóra twarzy wymaga oczyszczenia nie tylko po makijażu, ale także po nocnym odpoczynku. W tym celu użyj odpowiedniego żelu albo mleczka – dopasuj kosmetyk do swoich potrzeb.

Jeśli zauważasz, że wybrany kosmetyk podrażnia twoją cerę – natychmiast przestań go używać. Wiele kobiet kończy opakowanie, ponieważ jest im szkoda wydanych pieniędzy. Pamiętajmy jednak, że przede wszystkim – szkoda naszej cery na niekorzystne zabiegi.

Po każdym oczyszczeniu skóry nakładaj odpowiedni krem – w przeciwnym razie skóra zacznie natłuszczać się „samodzielnie”, produkując większą ilość nieestetycznego sebum.

Jeśli tylko masz taką możliwość, zmywaj makijaż od razu po powrocie z pracy – nie czekaj do samego wieczora.

Raz na jakiś czas udaj się do kosmetyczki, celem poddania się bardziej profesjonalnemu oczyszczaniu. Dopytaj kosmetyczkę o najlepsze zabiegi, które możesz przeprowadzić w zaciszu domowym.

Zobacz też:

Jak nakładać hennę na brwi?

Henna założona na brwiach kobiety

Brwi to często najbardziej „zapomniany” element podczas wykonywania makijażu. Wielka szkoda, ponieważ – jak twierdzą kosmetolodzy, odpowiednio ułożone i zabarwione brwi są idealnym uzupełnieniem pięknej twarzy.

Jak nakładać róż na policzki?

Kobieta nakładająca róż na policzek

Pięknie, delikatnie podkreślone policzki to idealne zwieńczenie makijażu. By jednak nie osiągnąć niechcianego efektu sztucznych rumieńców, należy nakładać kosmetyk w odpowiedni sposób.

Jak wybrać krem do rąk?

Ręce i krem do rąk

Dłonie są wizytówką kobiety – weź sobie te słowa do serca i spraw, by te części ciała stały się piękne. By jednak rzeczywiście tak się stało, musisz wybrać odpowiedni krem do rąk. Czym kierować się przy zakupie?

Jak pozować do zdjęć?

Pozująca do zdjęcia kobieta

Zdjęcia pozowane to takie, w których osoba fotografowana współpracuje czynnie z fotografem. Dobrze dobrana poza może zrobić duże wrażenie i wywołać potężne emocje u oglądających.

Wyróżniona porada

Kobieta opalająca się na plaży

Co ułatwi opalanie?
Uroda

Porada miesiąca

Kobieta myjąca włosy

Jak myć włosy?
Uroda