Jak radzić sobie z nudą w związku?

Nie wiesz, co się z wami stało – jeszcze nie tak dawno nie mogliście nacieszyć się sobą, a dzisiaj zwyczajnie się nudzicie. Masz już dość wiecznie takich samych wieczorów? Skorzystaj z naszych rad.

Nuda w związku kobiety z mężczyzną

Zanim porozmawiasz z partnerem na temat zmian w waszym związku, pomyśl, co ty konkretnie chciałabyś zmienić. Odpowiedź: „no nie wiem…” nie wniesie niczego do rozmowy i do waszego życia. To samo doradź partnerowi – refleksję na temat swoich, konkretnych oczekiwań.

Kiedy uznacie już, że wiecie, co wam najbardziej przeszkadza i co chcielibyście zmienić – porozmawiajcie o celach krótko- i długoterminowych. Zastanówcie się, które momenty waszego życia przeszkadzają wam najbardziej. Jeśli zechcecie zmienić „wszystko” – nic z tego nie wyjdzie.

Słuchajcie siebie nawzajem, prowadźcie rozmowę bez oskarżeń i szukajcie kompromisów. Nuda nie jest problemem jednej osoby i nie wynika z jej zachowania – to etap waszego związku, będący też wynikiem kontrastu po momentach z „motylami w środku”.

Na końcu ustalcie, co dokładnie zmieniacie. Wieczory, weekendy, czy może wakacje. Pamiętajcie też, że wyrzucenie nudy ze związku to duży wysiłek dla was obojga – jeśli szybko „odpuścicie”, szybko do was wróci.

Zobacz też:

Jak wzbudzić zazdrość w mężczyźnie?

Zazdrosny mężczyzna

Nadmierna zazdrość bywa powodem wielu problemów w związku. Z drugiej strony – znane powiedzenie głosi: „nie ma miłości bez zazdrości”. Jak sprawić, by on stał się zazdrosny chociaż… odrobinę?

Jak przekonać partnera do ślubu?

Termin ślubu

Jesteście już ze sobą bardzo, bardzo długo. Wszystkie twoje koleżanki już dawno noszą obrączki albo pierścionki zaręczynowe. A ty… wciąż czekasz. Co zrobić, by i on w końcu zaczął myśleć o ślubie?

Jak przygotować romantyczny wieczór?

Kobieta podczas romantycznego wieczoru z mężczyzną

Planujesz romantyczny wieczór, ale nie wiesz, jak go przygotować? Spokojnie – znamy kilka sposobów na to, by on był zachwycony!

Jak poderwać kolegę z pracy?

Kobieta i mężczyzna w pracy

Istnieje ogromna ilość par, które poznają się w pracy i zakochują w sobie. Ty również możesz być jedną z takich osób! Tylko… jak właściwie poderwać kolegę z pracy?