Jak radzić sobie z nudą w związku?

Nie wiesz, co się z wami stało – jeszcze nie tak dawno nie mogliście nacieszyć się sobą, a dzisiaj zwyczajnie się nudzicie. Masz już dość wiecznie takich samych wieczorów? Skorzystaj z naszych rad.

Nuda w związku kobiety z mężczyzną

Zanim porozmawiasz z partnerem na temat zmian w waszym związku, pomyśl, co ty konkretnie chciałabyś zmienić. Odpowiedź: „no nie wiem…” nie wniesie niczego do rozmowy i do waszego życia. To samo doradź partnerowi – refleksję na temat swoich, konkretnych oczekiwań.

Kiedy uznacie już, że wiecie, co wam najbardziej przeszkadza i co chcielibyście zmienić – porozmawiajcie o celach krótko- i długoterminowych. Zastanówcie się, które momenty waszego życia przeszkadzają wam najbardziej. Jeśli zechcecie zmienić „wszystko” – nic z tego nie wyjdzie.

Słuchajcie siebie nawzajem, prowadźcie rozmowę bez oskarżeń i szukajcie kompromisów. Nuda nie jest problemem jednej osoby i nie wynika z jej zachowania – to etap waszego związku, będący też wynikiem kontrastu po momentach z „motylami w środku”.

Na końcu ustalcie, co dokładnie zmieniacie. Wieczory, weekendy, czy może wakacje. Pamiętajcie też, że wyrzucenie nudy ze związku to duży wysiłek dla was obojga – jeśli szybko „odpuścicie”, szybko do was wróci.

Zobacz też:

Jak wzbudzić zazdrość w mężczyźnie?

Zazdrosny mężczyzna

Jak przekonać partnera do ślubu?

Termin ślubu

Jak przygotować romantyczny wieczór?

Kobieta podczas romantycznego wieczoru z mężczyzną

Jak poderwać kolegę z pracy?

Kobieta i mężczyzna w pracy

5 sygnałów ostrzegawczych w związku

Para w związku na przejażdżce rowerowej