Jak sobie radzić z baby blues?

Niedawno urodziłaś dziecko? Jest zupełnie inaczej, niż planowałaś, dopada cię przygnębienie, zamiast radości? Spokojnie – to tylko baby blues!

Przygnębiona kobieta z baby blues

Baby blues to stan, w który wpada 60 – 80% kobiet wkrótce po urodzeniu dziecka. Charakteryzuje się poczuciem rozczarowania, zmęczenia i przygnębienia. Kobieta przechodząca baby blues może często płakać i czuć się niezrozumiana. Na szczęście, stan ten jest w dużej mierze spowodowany huśtawką hormonalną i w ciągu 3 tygodni po porodzie znika. Jak radzić sobie, zanim się skończy?

Pamiętaj, baby blues to stan przejściowy. Jeśli jednak miną już 2 - 3 miesiące od porodu, a ty wciąż będziesz czuła się bardzo źle – udaj się do lekarza. U 20% kobiet cierpiących na baby blues rozwija się bowiem groźna depresja poporodowa.

Zobacz też:

Jakie są objawy anoreksji?

Anoreksja

Anoreksja wciąż zbiera swoje żniwo. Choroba, będąca skutkiem zaburzeń psychicznych oraz panującego kultu szczupłego ciała powoduje, że każdego roku umierają młode kobiety. Jakie są jej główne objawy?

Jak poprawić własną samoocenę?

Uśmiechnięta kobieta z wysoką samooceną

Czujesz, ze nie jesteś w niczym dobra? Masz wrażenie, że wszyscy robią wszystko lepiej, wyglądają lepiej i czują się lepiej? Czas na zmianę – zacznij od poprawienia swojej samooceny.

Jak pokonać nerwicę?

Kobieta u psychologa

Jesteś wiecznie podenerwowana, a do tego dokuczają ci bóle żołądka czy głowy? To może być nerwica! Dowiedz się, w jaki sposób możesz z nią walczyć.

Jak wywrzeć dobre wrażenie w nowej pracy?

Uśmiechnięta kobieta w pracy

Przede wszystkim – gratulujemy, rozpoczynasz nowy rozdział w życiu. To naturalne, że zastanawiasz się nad tym, jak wywrzeć dobre wrażenie na współpracownikach – wyjaśniamy, jak to zrobić.

Wyróżniona porada

Bycie uległym

Jak nie być uległym?
Psychologia