Jaki jest skuteczny sposób na wypadające włosy?

Problem nadmiernie wypadających włosów dotyczy mężczyzn i kobiet w różnym wieku. Wskazuje się na kilka przyczyn wypadania włosów, m. in. warunki genetyczne, niewłaściwa dieta lub zaburzenia hormonalne.

Angel System - wirówka

Obecnie jako jedną z metod w leczeniu problemu, uznaje się terapię osoczem bogatopłytkowym (PRP) otrzymywanym techniką Angel System.

Czym jest osocze bogatopłytkowe (PRP) Angel System?

Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem, uzyskanym z własnego materiału pacjenta, pobranego tuż przed zabiegiem. Angel System jest najnowocześniejszą techniką kliniczną przygotowywania preparatu, który w dalszej kolejności stanowi materiał wstrzykiwany w skórę podczas zabiegu, zwanego mezoterapią.

Co jest źródłem skuteczności osocza bogatopłytkowego Angel System?

Sekretem wysokiej skuteczności zabiegów jest stymulujący wpływ zawartych w koncentracie czynników wzrostu na komórki skóry. Po podaniu własnego materiału pacjentowi rozpoczyna się proces biologicznej odbudowy komórek.

Zaletą koncentratu osocza bogatopłytkowego jest jego autologiczny charakter. Preparat powstaje z materiału pacjenta, w związku z czym ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej maleje do zera. Są to wysoce efektywne metody, niewywołujące żadnych skutków ubocznych, co dodatkowo podnosi jakość ich stosowania.

Dlaczego technika Angel System przewyższa dotychczasowe techniki pozyskiwania osocza bogatopłytkowego?

Angel System znacznie przewyższa dotychczasowe techniki przede wszystkim pod względem liczby czynników wzrostu, jakie można skoncentrować w jednym preparacie. Obecnie, Angel System pozwala otrzymać najsilniejszy koncentrat, zawierający najwięcej płytek krwi i leukocytów. W przypadku płytek krwi uzyskuje się 14-krotność zawartości, w porównaniu z ich liczbą w zwykłym osoczu. Inne techniki, takie jak: Regeneris lub GPS skupiały w jednym preparacie 2 razy mniej składników, tj. 7-krotność liczby bazowej. Podwojona zawartość wskazanych elementów podwaja siłę koncentratu, zwiększając jego skuteczność, a także wydłużając czas utrzymywania się pozytywnych efektów terapii.

Jakie są inne możliwości zastosowania osocza bogatopłytkowego?

Początki stosowania osocza bogatopłytkowego wiążą się z dziedziną ortopedii. Koncentrat stosuje się w celu przyspieszenia procesu naprawy chrząstki, wzrostu kości, regeneracji ścięgien oraz zmniejszenia intensywności doznań bólowych. Ze względu na swą wysoką skuteczność koncentrat zaczęto wykorzystywać w obszarze medycyny estetycznej, w której obecnie zyskuje coraz większe znaczenie. Osocze bogatopłytkowe znalazło zastosowanie w zabiegach minimalizujących skutki starzenia się skóry. Jak wiadomo, wraz z wiekiem skóra traci swą elastyczność. Zmniejsza się jej zdolność do utrzymywania odpowiedniej wilgotności. Obniża się również stężenie kwasu hialuronowego oraz poziom kolagenu. Zabiegi wykorzystujące koncentrat osocza bogatopłytkowego Angel System stanowią najnowocześniejszą procedurę anti-aiging. Wstrzykiwany własny materiał pacjenta przyczynia się do przysrostu komórek, powstawania włosowatych naczyń krwionośnych, jak również odbudowy podstawowego białka w organizmie ludzkim, czyli kolagenu.

Zobacz też:

Co to jest i jak działa morskie SPA?

Kobieta na zabiegu w SPA

Co na suchą skórę pod oczami?

Krem nałożony pod oczami kobiety

Jakie cienie pasują do zielonych oczu?

Zielone oczy i cienie

Jak farbować siwe włosy?

Przygotowanie do profesjonalnego farbowania włosów

Jak opóźnić pojawienie się siwych włosów?

Kobieta z siwymi włosami

O czym pamiętać przy koloryzacji włosów?

Koloryzacja włosów kobiety

Jaki makijaż na wiosnę?

Kobieta z wiosennym makijażem

Jakie są domowe sposoby na poprawę urody?

Saszetka herbaty

Jak zrobić makijaż pod okulary?

Kobieta w okularach

Co to jest skleroterapia?

Odpoczywające nogi kobiety

Jak efektownie upiąć długie włosy?

Upinanie długich włosów kobiety

Jak ujędrnić piersi masażem?

Kobieta obejmująca swój biust

Jak złagodzić rysy twarzy makijażem?

Robienie makijażu

Jak szybko poprawić wygląd?

Pięknie wyglądająca kobieta

Jak oczyścić wrażliwą skórę?

Kobieta z wrażliwą skórą

Jak najlepiej pozować do zdjęć i być osobą fotogeniczną?

Pozująca do zdjęcia kobieta

Jak trwale usunąć owłosienie?

zabieg epilacji prądem

Jak wyglądać młodziej?

młoda piękna kobieta

Na czym polega depilacja IPL?

Depilacja metodą IPL

Jak przygotować cerę na słońce?

Koktajl owocowy

Wyróżniona porada

Kobieta opalająca się na plaży

Co ułatwi opalanie?
Uroda

Porada miesiąca

Kobieta myjąca włosy

Jak myć włosy?
Uroda