Kiedy warto zainwestować w bezpieczeństwo?

Produkty ubezpieczeniowe bywają kosztowne, a jakby tego było mało, większość korzystających z nich klientów ma szczerą nadzieję, że nigdy nie będzie musiało skorzystać ze swojej polisy.

Osoba z niebieskim parasolem

Jak zatem mądrze wykupić ubezpieczenie, by nie mieć poczucia, że zainwestowane pieniądze idą w błoto?

Kiedy od Ciebie zależy życie innych

Wypadek lub śmierć bliskiej osoby to niewyobrażalna tragedia dla bliskich, ale zanim jeszcze rodzina przejdzie przez wszystkie etapy żałoby, może już popaść w poważne problemy finansowe. Kiedy jedno z dwojga zarabiających rodziców utraci zdrowie, zgromadzenie niezbędnych na leczenie środków wydaje się jeszcze w zasięgu możliwości, ale kiedy nieszczęście dotyka samotną matkę lub żywiciela rodziny, sprawa jest o wiele poważniejsza.

Kiedy masz niebezpieczny zawód

Ryzyko utraty zdrowia w pracy, wbrew powszechnemu mniemaniu, nie jest przypisane tylko górnikom, strażakom czy zawodowym żołnierzom. Na niebezpieczeństwo narażone są praktycznie wszystkie zawody, w których wykonywanie uwikłany jest stres. Nasilające się bóle głowy lub kręgosłupa mogą być zwiastunami poważnych chorób. Przy nieodpowiedniej diecie i braku ruchu rośnie ryzyko zachorowania na nowotwory. Dobrze jest wybrać taką profesję, która oprócz napięcia dostarcza również satysfakcję, a poza tym oczywiście starać się regularnie neutralizować negatywne skutki stresu.

Kiedy dużo czasu spędzasz w podróży

W minionym roku w Polsce zdarzyło się 35 385 wypadków drogowych. 43 471 osób zostało rannych w ich wyniku aż 3 291 zmarło. To ogromne liczby biorąc pod uwagę fakt, że praktycznie każdy z nas jest dziś uczestnikiem ruchu drogowego i każdy (nawet piesi) jest narażony na udział w wypadkach komunikacyjnych. Umiejętności czy doświadczenie za kółkiem niewiele pomagają, kiedy z naprzeciwka wyjeżdża pijany kierowca, a w trudnych warunkach atmosferycznych nawet najlepsze auta mają problemy z utrzymaniem przyczepności. Na szczęście z roku na rok statystyki wypadków drogowych wyglądają coraz lepiej i coraz mniej jest na polskich drogach pojazdów nie spełniających wymogi techniczne.

Jak wybrać odpowiednią polisę?

Analizując zakres ubezpieczenia nie powinniśmy kierować się obsesyjnym strachem o własne życie, ale przytomną kalkulacją w obszarze tego, które z wymienionych zagrożeń jest najbardziej realne w naszym przypadku. Warto zapoznać się z historią chorób genetycznych w swojej rodzinie, zajrzeć do policyjnych statystyk wypadków drogowych właściwych dla zamieszkiwanego regionu. Koniecznie należy też zwrócić uwagę na wykluczenia zawarte w polisie, czyli sytuacje i czynniki, które mogą unieważnić odszkodowanie.

Komu opłaca się ubezpieczyć - infografika

Komu opłaca się ubezpieczyć - infografika

Artykuł powstał we współpracy z:
Kasa Stefczyka

Zobacz też:

Jak dostać zasiłek rodzinny?

Polskie pieniądze

Jak i gdzie wziąć szybko pożyczkę przez internet lub telefon?

Kobieta z telefonem komórkowym i laptopem