Kiedy warto zainwestować w fachowców od remontu mieszkania?

Raz na kilka lat każde mieszkanie wymaga drobnych poprawek. Ściany, podłogi i instalacje mają w końcu swoją wytrzymałość. Ci, którzy sami potrafią o nie zadbać, mogą sporo zaoszczędzić, ale w temacie remontów nie warto przeceniać swoich umiejętności.

Pracownik remontowy

Brak doświadczenia może zaowocować poważnymi błędami, a w rezultacie narazić Cię na dodatkowe koszty. Zobacz, kiedy warto skorzystać z pomocy fachowców.

Z instalacjami nie ma żartów

Wodna, gazowa czy elektryczna – każda sieć w Twoim mieszkaniu jest połączona z obiegiem w całym bloku. Nieumiejętne manipulacje mogą poważnie uprzykrzyć życie sąsiadom. Zalanie lub wysadzone korki to nie tylko ich chwilowy dyskomfort, ale również ryzyko strat finansowych, którymi mogą obciążyć sprawcę awarii. W trosce o poprawne relacje sąsiedzkie i wspólne dobra, takie woda, prąd czy gaz, za naprawę instalacji lepiej nie brać się samemu. Nawet jeśli zadanie jest tak banalne, jak przesunięcie gniazdka o parę centymetrów lub zamontowanie nowej wanny, zawsze lepiej poprosić o pomoc fachowców. Koszt takiej wizyty może się wahać od 100 do 500 zł, w zależności od rodzaju robót. Najdroższa jest instalacja gazowa, przy której prace wymagają specjalnych uprawnień.

Pomyśl o zdrowiu

Wielu niedzielnych majsterkowiczów nie zdaje sobie sprawy z faktu, że praca fizyczna może mieć poważny wpływ na ich zdrowie. Problemy z kręgosłupem, alergia na kurz czy zerwane w wyniku dźwigania ścięgna to tylko niektóre z problemów, które mogą ujawnić się podczas remontu mieszkania. Jeżeli miewałeś w przeszłości problemy z kolanami, krzyżem lub cierpisz na astmę – prace remontowe lepiej powierzyć ekipie.

W trosce o koszty

Jeżeli nie masz jeszcze żadnego doświadczenia w remontach, ale koniecznie chcesz sam zadbać o wykończenie swojego mieszkania… zacznij od kafelkowania piwnicy. Tam możesz zastosować tańsze materiały i pomylić się tyle razy, ile zechcesz. Kiedy przyjdzie do wykończenia kuchni, łazienki lub salonu, eksperymentowanie może oznaczać kolejne wizyty w sklepie z materiałami. Krzywo przycięta wykładzina czy niedokładnie pomalowane ściany to konieczność ponownych zakupów i prosta droga do przekroczenia budżetu.

Koszty remontu mogą się wahać od kilkuset złotych nawet do kilku tysięcy – wszystko zależy od metrażu mieszkania, jakości zakupionych materiałów i oczywiście skali przedsięwzięcia. Dobry fachowiec to gwarancja, że wykonane prace wystarczą na wiele lat, dlatego zamiast najtańszej oferty warto wybrać tę sprawdzoną.

Koszty remontu instalacji

Artykuł powstał we współpracy z:
Pozyczkomat.pl

Zobacz też:

Jak wybrać tapetę?

Tapety

Jak usunąć plamy?

Ilustracja z plamą na ubraniu

Czy warto kupić samochód hybrydowy?

Samochody hybrydowe - Toyoty Prius

Jak oświetlić ogród?

Oświetlenie w ogrodzie

Warto wiedzieć

Czyszczenie podłogi

Jak myć podłogę?
Dom

Wyróżniona porada

Żelazko

Jak wybrać żelazko?
Dom