Jak wziąć kredyt studencki?

Nie chcesz obciążać rodziców kosztami swoich studiów? Weź kredyt studencki – podpowiadamy, co musisz zrobić, by go otrzymać.

Młodzi ludzie i pieniądze

Udaj się do dziekanatu swojej uczelni i poproś o wszystkie informacje dotyczące kredytu studenckiego. Poproś także o zaświadczenie o tym, że studiujesz. Uwaga! Dokument dla celów kredytowych wygląda inaczej, niż „zwykłe” zaświadczenie o studiowaniu – pobierane np. dla przedłożenia w ZUS-ie.

Wybierz bank, który ma udzielić ci pożyczki. Do wyboru masz 5 instytucji: Bank PEKAO SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, Gospodarczy Bank Wielkopolski SA, Mazowiecki Bank Regionalny SA oraz PKO Bank Polski SA.

Złóż wniosek w wybranym banku (otrzymasz go w danej placówce). Do wniosku musisz dołączyć:

Teraz pozostaje ci czekać na decyzję w sprawie twojego kredytu. Pamiętaj! Dokumenty możesz złożyć tylko do 15 listopada!

Zobacz też:

Jak dobrze prowadzić budżet domowy, bez konfliktów?

Kobieta wrzucająca pieniądze do skarbonki, którą trzyma mężczyzna

Nie wyobrażacie sobie wspólnego konta? Oboje lubicie mieć odłożone, tylko swoje kwoty? Dowiedzcie się, jak prowadzić oddzielny budżet, by nie był on powodem konfliktów.

Jakie prawa ma klient?

Kobiety / klientki po udanych zakupach

Większość klientów nie zna swoich praw – a sprzedawcy ochoczo to wykorzystują. Dowiedz się, co możesz i zacznij korzystać ze swoich przywilejów.

Jak zmniejszyć rachunki za wodę?

Mycie rąk wodą z kranu

Rachunki za wodę szokują cię swoją wysokością? Zmień to. Wystarczy kilka nowych nawyków, by zachować część pieniędzy w portfelu.

Jak założyć własną działalność gospodarczą krok po kroku?

Zespół osób w firmie

Wiesz już na pewno – czas pójść na „swoje”. Najwyższy zatem czas… wziąć się do pracy. Co należy zrobić, by otworzyć własną działalność?

Jak dostać zasiłek rodzinny?

Polskie pieniądze

Wasza rodzina ma niskie dochody? Możecie postarać się o zasiłek z Ośrodka Pomocy Społecznej. Sprawdź, czy taka pomoc Ci się należy.

Jak i gdzie wziąć szybko pożyczkę przez internet lub telefon?

Kobieta z telefonem komórkowym i laptopem

Często zdarzają się sytuacje, w których zachodzi konieczność dostępu do szybkiej gotówki. Brak oszczędności uniemożliwia ich wykorzystanie, a nie zawsze można pieniądze pożyczyć od rodziny czy bliskich osób.