Jak zaoszczędzić na wypoczynku podczas majówki?

Nadchodząca przerwa majowa to świetna okazja do wypoczynku i relaksu. Kto nie chce przepłacić za urlop, musi jednak dokładnie przyjrzeć się turystycznej mapie Polski.

Rodzina na rowerach

Oprócz popularnych kurortów i wielkich kompleksów wypoczynkowych, warto odwiedzić też mniejsze, ale równie ciekawe miejscowości, w których ceny noclegów są nawet o połowę niższe, podobnie jak liczba okazji do wydawania pieniędzy. Zobacz, czym się kierować podczas planowania oszczędnej majówki.

Nadchodząca przerwa majowa to świetna okazja do wypoczynku i relaksu. Kto nie chce przepłacić za urlop, musi jednak dokładnie przyjrzeć się turystycznej mapie Polski. Oprócz popularnych kurortów i wielkich kompleksów wypoczynkowych, warto odwiedzić też mniejsze, ale równie ciekawe miejscowości, w których ceny noclegów są nawet o połowę niższe, podobnie jak liczba okazji do wydawania pieniędzy. Zobacz, czym się kierować podczas planowania oszczędnej majówki.

Oszczędzaj na transporcie

To jeden z kosztów, które najłatwiej ograniczyć. Zamiast jechać samochodem, sprawdź opcje komunikacji zbiorowej. Czasem, żeby zapłacić mniej, wystarczy kupić bilety z dużym wyprzedzeniem. Jeżeli wybierasz się w daleką podróż i nie chcesz rezygnować z komfortu, pomyśl o połączeniu wyprawy ze znajomymi – koszty benzyny dzielone na więcej osób będą znacznie mniejsze. A jeśli planujesz tylko mały wypad do miejscowości znajdującej się w promieniu 50-100 km, zastanów się, czy nie można by wybrać się tam rowerem. Na takie rozwiązanie jednak mogą sobie pozwolić tylko osoby podróżujące bez małych dzieci.

Unikaj modnych miejscowości

Wakacje na Helu, ferie w Zakopanem, a majówka – na Mazurach. Może tym razem spróbujesz czegoś nowego i zaskoczysz swoich znajomych zdjęciami z miejsc, w których jeszcze nie byli? Szukając nowej destynacji wpisz w wyszukiwarce nazwę regionu, a nie konkretnej miejscowości – w internetowych bazach noclegów znajdziesz co najmniej kilkadziesiąt propozycji. Polska pełna jest pięknych zakątków, w których nikt jeszcze nie wybudował SPA ani nie nakręcił serialu – warto zadać sobie trud by odszukać te miejsca.

Zadbaj o atrakcje

Tańsze pensjonaty muszą coraz bardziej konkurować o swoich klientów i choć nie mają nowoczesnego wyposażenia ani basenów, starają się zapewniać dodatkowe atrakcje. W ofertach gospodarstw agroturystycznych można znaleźć takie propozycje jak: przejażdżka konno lub bryczką, zjeżdżanie na workach z sianem lub karmienie wiejskich zwierząt. Ale warto też samemu pomyśleć o tym, co chcemy robić podczas majówki. Pakując się, nie zapomnij o sprzęcie sportowym, prasie lub książkach, a jeśli marzysz o SPA – możesz je stworzyć w każdej łazience.

Bez względu na to, czy lubisz aktywny wypoczynek czy wolisz się wylegiwać nad brzegiem jeziora, możesz wypoczywać za rozsądne pieniądze. Musisz jednak pamiętać, że ograniczanie kosztów oznacza zrezygnowanie z niektórych wygód. Dlatego zamiast liczyć na hotelową siłownię, salę bilardową i telewizor w pokoju, lepiej zabierz ze sobą rower i gry planszowe. Może się okazać, że właśnie taka majówka wyjdzie na dobre Tobie i Twojej rodzinie. W końcu, kiedy ostatni raz byliście razem na długim spacerze?

Więcej porad na temat oszczędzania i planowania wyjazdów znajdziesz na: http://www.czasnafinanse.pl/oszczedzanie/artykuly/oszczedne-wakacje

Zobacz też:

Jak dostać zasiłek rodzinny?

Polskie pieniądze

Jak i gdzie wziąć szybko pożyczkę przez internet lub telefon?

Kobieta z telefonem komórkowym i laptopem