Jaki dodatek do zasiłku rodzinnego?

Jeżeli został Ci przyznany zasiłek rodzinny, to możesz dodatkowo postarać się o dodatki do niego. Jakie? Oto kilka z nich.
Masz dzieci? Zastanawiasz się jaka ulga podatkowa będzie obowiązywała w 2013 roku? Oto kilka informacji.
1. Wiedz, że zaczynając od 2013 roku prawo do korzystania z ulgi i jej wysokość będzie zależała od ilości dzieci oraz od zarobków rodziców.
2. Wiedz, że w przypadku jednego dziecka ulga będzie przysługiwać w oparciu o dotychczasowe zasady. Jeśli dochody rodziców nie przekroczą 85.528 złotych.
3. W przypadku, gdy rodzice posiadają dwoje dzieci zasady dotyczące ulgi nie zmieniają się – bez względu ma osiągnięty dochód.
4. Jeżeli w rodzinie jest troje dzieci, to wówczas na trzecie i kolejne dziecko kwota ulgi jest wyższa o 50 procent. W tym przypadku dochód nie ma znaczenia.
Jeżeli został Ci przyznany zasiłek rodzinny, to możesz dodatkowo postarać się o dodatki do niego. Jakie? Oto kilka z nich.
Ośrodek pomocy społecznej wydał decyzję o zasiłku, z którą Ty się nie zgadzasz? Możesz złożyć odwołanie. Jak? Oto kilka rad.
Korzystasz z plastikowych pieniędzy? Chcesz oszczędzić, a nie wiesz jak? Oto kilka podpowiedzi.
Pracowałaś przed pierwszym stycznia 1999 roku? Powinnaś wystąpić do ZUS – u o wyliczenie tak zwanego kapitału początkowego. Wiedz, że są to pieniądze, które wtenczas zgromadziłaś na poczet przyszłego świadczenia.
Ktoś jest Ci winny pieniądze? Nie oddaje, pomimo zasądzonego wyroku sądowego? Możesz coś z tym zrobić. Wpisz ja do Krajowego Rejestru Długów. Jak? Oto kilka wskazówek.
Chcesz otworzyć własną działalność gospodarczą? Brakuje Ci jednak środków na realizację pomysłu? Sprawdź, skąd możesz uzyskać dodatkowe wsparcie finansowe.
Zastanawiasz się nad wykupieniem nietypowej polisy? Oto kilka informacji na temat niestandatdowych ubezpieczeń.
Zależy Ci na tym, by mieć rachunek bankowy wyłącznie dla siebie? Owszem, rozwiązanie to ma wiele zalet. Rozważ jednak wspólne konto, bo i ono bywa korzystne.
Jeśli otrzymujesz alimenty na dziecko, możesz starać się o ich podwyższenie. Tym bardziej, że im pociecha jest starsza, tym rosną koszty jego utrzymania. Jak to osiągnąć?
Wychodzisz za mąż? A może jesteś matką i Twoja córka bierze ślub? Sprawdź, kiedy należy Ci się urlop okolicznościowy i jaka jest jego długość.
Przeraża Cię wysokość rachunków za media? Wcale nie musisz się godzić na takie wydatki. Wystarczy, że zmienisz swoje przyzwyczajenia. Jak? Oto kilka wskazówek.
Podejmując zatrudnienie, musisz dokonać wyboru funduszu emerytalnego. Zastawiasz się, na jaki postawić? Oto kilka wskazówek.
Naliczono ci niesłusznie opłatę za kartę? Przelano Twe oszczędności na błędny rachunek? Sprawdź, jak możesz nakłonić bank, by naprawił swój błąd.
Jesteś na rencie i masz sporo długów, których nie jesteś w stanie terminowo spłacać? Sprawdź, czy komornik może zająć całą rentę.
Rozliczasz się z Urzędem Skarbowym? Z wyliczeń wynika, że będziesz musiała dopłacić podatek? Sprawdź, jakiego terminu nie możesz przekroczyć.
Kupiłaś żywność? Po otwarciu okazało się, że nie nadaje się do spożycia, chociaż nie upłynęła data jego ważności? Co w takiej sytuacji możesz zrobić?
Chcesz złożyć reklamację na usługę banku, w którym masz otwarty rachunek oszczędnościowy? Nie wiesz, co powinnaś zawrzeć na takim piśmie? Oto kilka informacji.
Dostałaś zwolnienie dyscyplinarne? Nie zgadzasz się z jego decyzją, dlatego nie przyjęłaś wypowiedzenia? Sprawdź, co możesz zrobić.
Leczyłaś się w szpitalu? Uważasz, że nie zajmowano się Tobą w należyty sposób? Sprawdź, gdzie możesz złożyć skargę na lekarza.
Pracodawca potrącił z Twojego wynagrodzenia część pensji? Zastanawiasz się, co można z niego potrącać? Ile może wynieść potrącenie?