Gdzie i jak wziąć kredyt mieszkaniowy z dopłatami?

Jeśli jesteś osobą młodą i niedawno zawarłeś związek małżeński oraz doczekałeś się potomka, zapewne marzysz o usamodzielnieniu, posiadaniu własnego kąta i odrobiny intymności. Poszukaj kredytu mieszkaniowego z dopłatą.

Para młodych osób zastanawia się nad kupnem mieszkania na kredyt

Od kilku lat funkcjonuje w Polsce program określany nazwą „Rodzina na swoim”, który w pewnych konkretnych okolicznościach pozwala uzyskać rządową dopłatę do nowego mieszkania. Jeśli nie stać Cię na bankową pożyczkę na tradycyjnych zasadach ,powinieneś starać się o kredyt mieszkaniowy z dopłatą.

  1. Kredytów z dopłatą udziela wiele banków funkcjonujących na polskim rynku, dlatego w pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić ich oferty za pośrednictwem Internetu albo bezpośrednio w samym banku. Jeśli taka opcja znajduje się w ofercie placówki, jak np. Credit Agricole czy PKO BP możesz rozpocząć starania o jej uzyskanie.
  2. Konieczne jest przede wszystkim sprawdzenie czy spełniasz warunki, wskazane przy danym kredycie. Obwarowania są niestety dosyć surowe, dotyczące stanu posiadania prawa do jakiegokolwiek lokalu czy powierzchni użytkowej, jaką kredytobiorca może kupić lub wybudować.
  3. Zaglądając na stronę banku znajdziesz tam listę potrzebnych dokumentów, które musisz przygotować do złożenia wniosku o taki kredyt. Przygotowanie ich znacznie skróci czas załatwiania formalności.
  4. Kolejnym etapem jest złożenie wypełnionego wniosku, co można zrobić za pośrednictwem Internetu. Dopełnienie formalności i załączenie dokumentów będzie wymagało wizyty w placówce, ale wcześniej otrzymasz wstępną decyzję, czy w ogóle możesz się ubiegać o kredyt. Zaoszczędzi Ci to czasu w przypadku, kiedy nie spełnisz warunków w ujęciu przepisów bankowych.

Zobacz też:

Jak wziąć kredyt mieszkaniowy z programem Mieszkanie dla młodych?

Młodzi ludzie z kluczem do mieszkania

Jak wziąć kredyt studencki?

Młodzi ludzie i pieniądze

Jak dobrze prowadzić budżet domowy, bez konfliktów?

Kobieta wrzucająca pieniądze do skarbonki, którą trzyma mężczyzna

Jakie prawa ma klient?

Kobiety / klientki po udanych zakupach

Jak zmniejszyć rachunki za wodę?

Mycie rąk wodą z kranu

Jak założyć własną działalność gospodarczą krok po kroku?

Zespół osób w firmie

Jak dostać zasiłek rodzinny?

Polskie pieniądze

Jak i gdzie wziąć szybko pożyczkę przez internet lub telefon?

Kobieta z telefonem komórkowym i laptopem