Jak zakończyć związek?

Wiesz już na pewno, że ten związek nie ma sensu? Musisz go zakończyć. Zrób to jednak z klasą – tej drugiej osobie należy się szacunek.

Związek przed rozstaniem

Chwila, w której powiesz bliskiej ci osobie, że nie możecie już dłużej stanowić pary, musi być dobrze przemyślana. Wybierz niezbyt odległy dzień, zaplanuj go tak, byś nie musiał/-a się spieszyć podczas przekazywania informacji. Zwróć też uwagę na to, by nie były to np. urodziny partnera czy wasza rocznica – taki nietakt sprawi, że tej drugiej osobie będzie jeszcze bardziej przykro. Spokojnie i pewnie powiedz o swoich uczuciach. Pamiętaj, by nie dawać partnerowi powodów do nadziei, że to chwilowe problemy – to niepotrzebne zwodzenie. Warto także wstrzymać się od tak znanego: „Zostańmy przyjaciółmi”.

Choć może kusić cię, by zakończyć związek bez konieczności spotkania, nigdy tego nie rób. Wysyłanie wiadomości e-mailowych albo sms-ów z wiadomością o zerwaniu znajomości nie tylko sprawi drugiej osobie niepotrzebną przykrość, ale też będzie świadczyło o twoim braku klasy i wielkiej niedojrzałości.

Zobacz też:

Jak radzić sobie z nudą w związku?

Nuda w związku kobiety z mężczyzną

Nie wiesz, co się z wami stało – jeszcze nie tak dawno nie mogliście nacieszyć się sobą, a dzisiaj zwyczajnie się nudzicie. Masz już dość wiecznie takich samych wieczorów? Skorzystaj z naszych rad.

Jak wzbudzić zazdrość w mężczyźnie?

Zazdrosny mężczyzna

Nadmierna zazdrość bywa powodem wielu problemów w związku. Z drugiej strony – znane powiedzenie głosi: „nie ma miłości bez zazdrości”. Jak sprawić, by on stał się zazdrosny chociaż… odrobinę?

Jak przekonać partnera do ślubu?

Termin ślubu

Jesteście już ze sobą bardzo, bardzo długo. Wszystkie twoje koleżanki już dawno noszą obrączki albo pierścionki zaręczynowe. A ty… wciąż czekasz. Co zrobić, by i on w końcu zaczął myśleć o ślubie?

Jak przygotować romantyczny wieczór?

Kobieta podczas romantycznego wieczoru z mężczyzną

Planujesz romantyczny wieczór, ale nie wiesz, jak go przygotować? Spokojnie – znamy kilka sposobów na to, by on był zachwycony!

Jak poderwać kolegę z pracy?

Kobieta i mężczyzna w pracy

Istnieje ogromna ilość par, które poznają się w pracy i zakochują w sobie. Ty również możesz być jedną z takich osób! Tylko… jak właściwie poderwać kolegę z pracy?