Czym zająć dziecko podczas prac w ogrodzie?

Ciągle masz wyrzuty sumienia z powodu zbyt małej ilości czasu spędzanego z dzieckiem, ale jednocześnie masz zbyt dużo zajęć, by to zmienić? Znamy rozwiązanie!

Mama z córką podczas pracy w ogrodzie

Istnieje wiele sposobów na to, by radośnie spędzić czas ze swoim dzieckiem i jednocześnie wykonać swoje obowiązki – np. te porządkowe, związane ze zbliżającą się jesienią i ogrodem.

Jeśli masz do przekopania ziemię, dla siebie przygotuj niezbędne narzędzia, a dla malca pochowaj drobne słodycze w różnych częściach ogrodu – również pod ziemią (pamiętaj, by wcześniej włożyć je w woreczki!). Powiedz dziecku, że miałeś niesamowity sen – stary pirat powiedział ci, że w waszym ogrodzie pochował skarby. Jeśli masz duży ogród, zrób wcześniej małą mapę (jej wykonanie zajmie ci około 5 minut, a dla dziecka będzie niesamowitym dodatkiem). Efekt jest bardzo satysfakcjonujący – dziecko jest zachwycone, ogródek przekopany, a Ty czujesz się najlepszym rodzicem na świecie. Uwaga! Pamiętaj, by zrobić kilka zdjęć podczas poszukiwania skarbów!

Zobacz też:

Jak sprawdzić, czy niania nas nie oszukuje?

Dziecko pod opieką niani

Aktualne doniesienia o przemocy wobec dzieci wzmagają czujność u wielu rodziców. Jeśli i ty masz wątpliwości, czy twoja niania jest naprawdę kochającą „ciocią”, zwróć uwagę na kilka drobnych szczegółów.

Co robić, gdy dziecko panicznie boi się dentysty?

Dziecko u dentystki z mamą

Twoja pociecha ma za sobą negatywne doświadczenia z dentystą, a ty chcesz, by polubiła regularne kontrole u stomatologa? Postępuj więc według naszych wskazówek.

Jakie imiona są modne w 2013 roku?

Kobieta trzymająca w ręku kartkę z imionami

Już niedługo będziesz mamą i chciałabyś nazwać swoje dziecko zgodnie z panującą modą? Albo wręcz przeciwnie, nie chcesz, by twoja pociecha była jedną z wielu o tym samym imieniu? Oto nasze wskazówki – ranking najpopularniejszych imion.

Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

Niemowlak z zabawkami

Wybór zabawki dla starszego dziecka to łatwizna – wystarczy przecież spytać malca o ukochanego bohatera z bajki. Zupełnie inaczej jest w przypadku niemowlęcia. Bo co właściwie wybrać, by prezent był trafiony… i służył już teraz, a nie za rok?

Jak adoptować dziecko?

Kobieta z adoptowanym dzieckiem

Podjęliście jedną z najtrudniejszych, życiowych decyzji – pragniecie zaadoptować dziecko. Teraz musicie tylko dopełnić wszelkich formalności, by upragniona pociecha znalazła się w waszym domu.

Jak nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania?

Śpiące dziecko z misiem

Masz już dość ściągania z ciebie kołdry? Kopniaków przez sen? I może w końcu chciałabyś w nocy przytulić się do swojego partnera? Jeśli tak, jest tylko jedno rozwiązanie – eksmitujemy dziecko do swojego pokoju. Znamy kilka metod, by ten proces przebiegł

Wyróżniona porada

Dzieci w szpitalu

Co gdy dziecko w szpitalu?
Dzieci

Porada miesiąca

Dobrze wychowane dziecko

Jak wychować dziecko?
Dzieci