Gdzie i jak wziąć kredyt mieszkaniowy z dopłatami?

Jeśli jesteś osobą młodą i niedawno zawarłeś związek małżeński oraz doczekałeś się potomka, zapewne marzysz o usamodzielnieniu, posiadaniu własnego kąta i odrobiny intymności. Poszukaj kredytu mieszkaniowego z dopłatą.

Para młodych osób zastanawia się nad kupnem mieszkania na kredyt

Od kilku lat funkcjonuje w Polsce program określany nazwą „Rodzina na swoim”, który w pewnych konkretnych okolicznościach pozwala uzyskać rządową dopłatę do nowego mieszkania. Jeśli nie stać Cię na bankową pożyczkę na tradycyjnych zasadach ,powinieneś starać się o kredyt mieszkaniowy z dopłatą.

  1. Kredytów z dopłatą udziela wiele banków funkcjonujących na polskim rynku, dlatego w pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić ich oferty za pośrednictwem Internetu albo bezpośrednio w samym banku. Jeśli taka opcja znajduje się w ofercie placówki, jak np. Credit Agricole czy PKO BP możesz rozpocząć starania o jej uzyskanie.
  2. Konieczne jest przede wszystkim sprawdzenie czy spełniasz warunki, wskazane przy danym kredycie. Obwarowania są niestety dosyć surowe, dotyczące stanu posiadania prawa do jakiegokolwiek lokalu czy powierzchni użytkowej, jaką kredytobiorca może kupić lub wybudować.
  3. Zaglądając na stronę banku znajdziesz tam listę potrzebnych dokumentów, które musisz przygotować do złożenia wniosku o taki kredyt. Przygotowanie ich znacznie skróci czas załatwiania formalności.
  4. Kolejnym etapem jest złożenie wypełnionego wniosku, co można zrobić za pośrednictwem Internetu. Dopełnienie formalności i załączenie dokumentów będzie wymagało wizyty w placówce, ale wcześniej otrzymasz wstępną decyzję, czy w ogóle możesz się ubiegać o kredyt. Zaoszczędzi Ci to czasu w przypadku, kiedy nie spełnisz warunków w ujęciu przepisów bankowych.

Zobacz też:

Jak wziąć kredyt mieszkaniowy z programem Mieszkanie dla młodych?

Młodzi ludzie z kluczem do mieszkania

Choć program „Rodzina na swoim” dobiegł końca, rząd przygotował nową propozycję ułatwień kredytowych. Jakie są zasady programu „Mieszkanie dla młodych?”

Jak wziąć kredyt studencki?

Młodzi ludzie i pieniądze

Nie chcesz obciążać rodziców kosztami swoich studiów? Weź kredyt studencki – podpowiadamy, co musisz zrobić, by go otrzymać.

Jak dobrze prowadzić budżet domowy, bez konfliktów?

Kobieta wrzucająca pieniądze do skarbonki, którą trzyma mężczyzna

Nie wyobrażacie sobie wspólnego konta? Oboje lubicie mieć odłożone, tylko swoje kwoty? Dowiedzcie się, jak prowadzić oddzielny budżet, by nie był on powodem konfliktów.

Jakie prawa ma klient?

Kobiety / klientki po udanych zakupach

Większość klientów nie zna swoich praw – a sprzedawcy ochoczo to wykorzystują. Dowiedz się, co możesz i zacznij korzystać ze swoich przywilejów.

Jak zmniejszyć rachunki za wodę?

Mycie rąk wodą z kranu

Rachunki za wodę szokują cię swoją wysokością? Zmień to. Wystarczy kilka nowych nawyków, by zachować część pieniędzy w portfelu.

Jak założyć własną działalność gospodarczą krok po kroku?

Zespół osób w firmie

Wiesz już na pewno – czas pójść na „swoje”. Najwyższy zatem czas… wziąć się do pracy. Co należy zrobić, by otworzyć własną działalność?

Jak dostać zasiłek rodzinny?

Polskie pieniądze

Wasza rodzina ma niskie dochody? Możecie postarać się o zasiłek z Ośrodka Pomocy Społecznej. Sprawdź, czy taka pomoc Ci się należy.

Jak i gdzie wziąć szybko pożyczkę przez internet lub telefon?

Kobieta z telefonem komórkowym i laptopem

Często zdarzają się sytuacje, w których zachodzi konieczność dostępu do szybkiej gotówki. Brak oszczędności uniemożliwia ich wykorzystanie, a nie zawsze można pieniądze pożyczyć od rodziny czy bliskich osób.