Jak przekonać partnera do ślubu?

Jesteście już ze sobą bardzo, bardzo długo. Wszystkie twoje koleżanki już dawno noszą obrączki albo pierścionki zaręczynowe. A ty… wciąż czekasz. Co zrobić, by i on w końcu zaczął myśleć o ślubie?

Termin ślubu

Na początek – musisz odbyć z nim szczerą rozmowę. Nie licz na to, że on się domyśli, o co chodzi, bo ty robisz maślane oczy na ślubie kuzynki. Albo gdy robisz smutną minę na filmowej scenie ze ślubem. Powiedz szczerze – „słuchaj, marzę o ślubie. Co ty w ogóle o tym myślisz?” Dzięki temu nie tylko unikniesz zastanawiania się, „czy on wie?”, ale też poznasz jego opinię.

Jeśli okaże się, że on niekoniecznie pragnie ślubu, nie obrażaj się na pierwsze, mówiące o tym słowa – to przecież bardzo poważna decyzja, każdy ma prawo mieć wątpliwości! Na argumenty odpowiadaj argumentami. Na przykład - on nie chce ślubu, ponieważ szkoda mu pieniędzy na wielką uroczystość. Warto zatem zastanowić się nad skromną uroczystością. Pamiętaj, że szczerością i spokojnym, wyważonym podejściem, bez obrażania się, zdziałasz więcej, niż płaczem i milczeniem.

Zobacz też:

Jak przygotować romantyczny wieczór?

Kobieta podczas romantycznego wieczoru z mężczyzną

Jak poderwać kolegę z pracy?

Kobieta i mężczyzna w pracy

5 sygnałów ostrzegawczych w związku

Para w związku na przejażdżce rowerowej