Jak pielęgnować wrzosy?

Wrzosy dumnie wkroczyły do naszych domów i ogrodów. Ich pielęgnacja jest jednak dosyć trudna – jak o nie dbać, by zawsze były ozdobą?

Wrzos w doniczce

W ogrodzie

Wybierz nasłonecznione miejsce, w którym przygotujesz kwaśne podłoże dla wrzosów (w tym celu musisz wymieszać korę, igliwie, ściółkę leśną i kwaśny torf). Pamiętaj – wrzos musi być sadzony w grupach (15 szt. to optymalna ilość). Odległość między poszczególnymi pękami powinna wynosić około 25 cm. By nie zmarniały zimą, na ten trudny czas należy przestawić je do większych doniczek i przykryć korą sosny. Z nastaniem wiosny odkrywamy roślinę, podlewamy z dodatkiem odżywki, na koniec przycinamy i czekamy na urzekające efekty naszych zabiegów.

W domu

Niestety, szanse na utrzymanie rośliny w dobrej kondycji w mieszkaniu są raczej małe – większość z nich usycha po 3 – 4 tygodniach. Jeśli jednak nie masz balkonu czy tarasu, spróbuj podjąć się tego wyzwania. W tym celu musisz przenieść zakupioną roślinę do nowej, nieco większej doniczki oraz regularnie ją podlewać – ma mieć wilgotną, ale nie mokrą ziemię. Pamiętaj, że wrzosy nie przepadają za wysoką temperaturą – ustawienie ich na parapecie nad kaloryferem to skazanie ich na bardzo krótki żywot.

Zobacz też:

Jak urządzić wnętrze w stylu retro?

Meble w stylu retro

Jak zbierać grzyby?

Zbieranie grzybów

Jak szybko posprzątać mieszkanie?

Posprzątane mieszkanie

Jak ozdobić okno?

Ozdobione okno

Jakie są sypialniane trendy na 2014 rok?

Drewniane łóżko w sypialni

Jak wybrać tapetę?

Tapety

Jak usunąć plamy?

Ilustracja z plamą na ubraniu

Czy warto kupić samochód hybrydowy?

Samochody hybrydowe - Toyoty Prius

Jak oświetlić ogród?

Oświetlenie w ogrodzie

Warto wiedzieć

Czyszczenie podłogi

Jak myć podłogę?
Dom

Wyróżniona porada

Żelazko

Jak wybrać żelazko?
Dom