Jak pielęgnować wrzosy?

Wrzosy dumnie wkroczyły do naszych domów i ogrodów. Ich pielęgnacja jest jednak dosyć trudna – jak o nie dbać, by zawsze były ozdobą?

Wrzos w doniczce

W ogrodzie

Wybierz nasłonecznione miejsce, w którym przygotujesz kwaśne podłoże dla wrzosów (w tym celu musisz wymieszać korę, igliwie, ściółkę leśną i kwaśny torf). Pamiętaj – wrzos musi być sadzony w grupach (15 szt. to optymalna ilość). Odległość między poszczególnymi pękami powinna wynosić około 25 cm. By nie zmarniały zimą, na ten trudny czas należy przestawić je do większych doniczek i przykryć korą sosny. Z nastaniem wiosny odkrywamy roślinę, podlewamy z dodatkiem odżywki, na koniec przycinamy i czekamy na urzekające efekty naszych zabiegów.

W domu

Niestety, szanse na utrzymanie rośliny w dobrej kondycji w mieszkaniu są raczej małe – większość z nich usycha po 3 – 4 tygodniach. Jeśli jednak nie masz balkonu czy tarasu, spróbuj podjąć się tego wyzwania. W tym celu musisz przenieść zakupioną roślinę do nowej, nieco większej doniczki oraz regularnie ją podlewać – ma mieć wilgotną, ale nie mokrą ziemię. Pamiętaj, że wrzosy nie przepadają za wysoką temperaturą – ustawienie ich na parapecie nad kaloryferem to skazanie ich na bardzo krótki żywot.

Zobacz też:

Jak urządzić wnętrze w stylu retro?

Meble w stylu retro

Styl retro zdobywa coraz więcej miłośników. Jak stworzyć taki klimat w swoim mieszkaniu i jednocześnie… nie zbankrutować?

Jak zbierać grzyby?

Zbieranie grzybów

Tegoroczny „wysyp” grzybów jest imponujący – czy jednak wiesz, w jaki sposób należy je zbierać, by nie zniszczyć ich samych… i piękna lasu?

Jak szybko posprzątać mieszkanie?

Posprzątane mieszkanie

Właśnie otrzymałeś telefon, że będziesz miał gości, a w domu panuje bałagan? Spokojnie – jest kilka sposobów na szybkie posprzątanie mieszkania.

Jak ozdobić okno?

Ozdobione okno

W pięknie urządzonym mieszkaniu okno nie może pozostać „nagie”. By je ozdobić, warto sięgnąć po ciekawe rozwiązania – eleganckie i zarazem chroniące przed wzrokiem ciekawskich przechodniów.

Jakie są sypialniane trendy na 2014 rok?

Drewniane łóżko w sypialni

Trendy te makijażowe, w modzie i wystroju wnętrz zmieniają się w bardzo szybkim tempie. Nim się obejrzymy już nastaje moda na coś zupełnie innego. Czy warto podążać za modą?

Jak wybrać tapetę?

Tapety

Jeśli pragniesz, by twoje mieszkanie zachwycało, musisz zadbać nie tylko o odpowiednie meble i dodatki, ale też o zdobienie ścian. A nic nie dodaje im uroku tak bardzo, jak odpowiednia tapeta. Zanim jednak wybierzesz, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Jak usunąć plamy?

Ilustracja z plamą na ubraniu

Współczesne ubrania wykonane są z wielorakich materiałów, będących połączeniem naturalnych i sztucznych włókien.

Czy warto kupić samochód hybrydowy?

Samochody hybrydowe - Toyoty Prius

Samochód hybrydowy - to samochód poruszający się dzięki energii z dwóch źródeł, napędzany dwoma różnymi silnikami. Obecnie są to najczęściej silniki elektryczne i spalinowe.

Warto wiedzieć

Czyszczenie podłogi

Jak myć podłogę?
Dom

Wyróżniona porada

Żelazko

Jak wybrać żelazko?
Dom