Jakie biuro rachunkowe wybrać?

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy jednoosobowej lub rodzinnej i musisz prowadzić własną księgowość, często potrzebujesz w tej pracy pomocy. Może Ci ją zapewnić odpowiednie biuro rachunkowe.

Kobieta wybierająca biuro rachunkowe przez internet

Prowadzenie książki przychodów i rozchodów, rozliczanie podatku VAT czy wypełnianie deklaracji podatkowych często przekracza zdolność pojmowania przeciętnego człowieka. Jeśli jesteś szewcem, krawcem albo zajmujesz się grafiką użytkową, możesz do celów finansowych wynająć księgowa z biura świadczącego tego typu usługi.

  1. Dziś usługi rachunkowe i księgowe mogą być prowadzone przez Internet, jednak w wielu przypadkach bywa konieczność osobistego kontaktu z księgową, dlatego dokonując wyboru placówki usługowej, powinieneś skorzystać z oferty jak najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli zajdzie potrzeba wyjaśnienia nieścisłości albo szybkiego rozliczenia jakiegoś rachunku nie będziesz skazany na powolność poczty.
  2. Wybierając biuro rachunkowe dla swojej firmy, nie szukaj wielkiego przedsiębiorstwa. Twoja księgowa powinna Cię znać i pracować w osobistym odniesieniu do konkretnej osoby, a nie traktować Cię jak jedną z tysięcy pozycji na liście płac.
  3. Biuro rachunkowe powinno być wszechstronne i mieć dobrą opinię, bo wtedy masz pewność, że nie będziesz się ciągle borykać z terminowością i błędami do poprawki. Popytaj innych klientów, poszukaj opinii w sieci na jego temat.
  4. Szukaj takiego biura rachunkowego, które umożliwia Ci załatwianie większości spraw drogą elektroniczną lub przez Internet, abyś nie musiał z każdym rachunkiem czy fakturą jechać w drugi koniec miasta.
  5. Zwracaj uwagę na ceny usług. Niektóre biura dodają sobie trochę za rzekome doradztwo albo usługi drukowania, które możesz z powodzeniem wykonać sam.

Zobacz też:

Gdzie i jak wziąć kredyt mieszkaniowy z dopłatami?

Para młodych osób zastanawia się nad kupnem mieszkania na kredyt

Jak wziąć kredyt mieszkaniowy z programem Mieszkanie dla młodych?

Młodzi ludzie z kluczem do mieszkania

Jak wziąć kredyt studencki?

Młodzi ludzie i pieniądze

Jak dobrze prowadzić budżet domowy, bez konfliktów?

Kobieta wrzucająca pieniądze do skarbonki, którą trzyma mężczyzna

Jakie prawa ma klient?

Kobiety / klientki po udanych zakupach

Jak zmniejszyć rachunki za wodę?

Mycie rąk wodą z kranu

Jak założyć własną działalność gospodarczą krok po kroku?

Zespół osób w firmie

Jak dostać zasiłek rodzinny?

Polskie pieniądze

Jak i gdzie wziąć szybko pożyczkę przez internet lub telefon?

Kobieta z telefonem komórkowym i laptopem