Jak rozmawiać z nauczycielem nastolatka?

Twoje dorastające dziecko ma problemy w szkole? Jego zachowanie pozostawia wiele do życzenia?

Rozmowa z córką

Jesteś rodzicem i musisz działać jak negocjator, tak aby każda strona była wysłuchana, a Ty jako rodzic z dystansem spoglądaj na konflikt. Zrozum każdą ze stron i znajdź odpowiednie rozwiązanie.

Na początku zacznij od rozmowy z nastolatkiem – rozmawiaj z nim o problemach w szkole i jego trudnościach nauce. Nie krytykuj i nie bagatelizuj słów dziecka, ponieważ nastolatek nie będzie chciał nic powiedzieć. Wypytuj go o szczegóły i czy ma zamiar w jakiś sposób poprawić daną sytuacje.

Następnie wybierz się na rozmowę z nauczycielem. Wysłuchaj wersji pedagoga i zachowaj zimną krew. Podczas rozmowy z nauczycielem należy ustalić temat konfliktu i wspólnie spróbować go rozwiązać. Wszystkie uwagi ze strony nauczyciela traktuj konstruktywnie. Pod koniec spotkania wyciągnijcie wnioski i ustalcie plan działań. Po powrocie do domu porozmawiaj z dzieckiem. Wyjaśnij mu o czym rozmawialiście i co ustaliliście odnośnie konfliktu. Jeśli nauczyciel nie przypadł Ci do gustu nie okazuj tego dziecku, gdyż może to zaostrzyć konflikt.

Zobacz też:

Co zrobić, gdy dziecko moczy łóżko?

Śpiące dziecko moczy łóżko

Twoje dziecko budzi się w nocy z powodu zasiusianego łóżka? Sprawdź co możesz zrobić, aby mu pomóc.

Jak wychować optymistę?

Optymistyczne dziecko

Nie wiesz jak postępować, aby Twoje dziecko było pogodne, radosne i ufne w stosunku do życia?

Czym zająć dziecko podczas prac w ogrodzie?

Mama z córką podczas pracy w ogrodzie

Ciągle masz wyrzuty sumienia z powodu zbyt małej ilości czasu spędzanego z dzieckiem, ale jednocześnie masz zbyt dużo zajęć, by to zmienić? Znamy rozwiązanie!

Jak sprawdzić, czy niania nas nie oszukuje?

Dziecko pod opieką niani

Aktualne doniesienia o przemocy wobec dzieci wzmagają czujność u wielu rodziców. Jeśli i ty masz wątpliwości, czy twoja niania jest naprawdę kochającą „ciocią”, zwróć uwagę na kilka drobnych szczegółów.

Co robić, gdy dziecko panicznie boi się dentysty?

Dziecko u dentystki z mamą

Twoja pociecha ma za sobą negatywne doświadczenia z dentystą, a ty chcesz, by polubiła regularne kontrole u stomatologa? Postępuj więc według naszych wskazówek.

Jakie imiona są modne w 2013 roku?

Kobieta trzymająca w ręku kartkę z imionami

Już niedługo będziesz mamą i chciałabyś nazwać swoje dziecko zgodnie z panującą modą? Albo wręcz przeciwnie, nie chcesz, by twoja pociecha była jedną z wielu o tym samym imieniu? Oto nasze wskazówki – ranking najpopularniejszych imion.

Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

Niemowlak z zabawkami

Wybór zabawki dla starszego dziecka to łatwizna – wystarczy przecież spytać malca o ukochanego bohatera z bajki. Zupełnie inaczej jest w przypadku niemowlęcia. Bo co właściwie wybrać, by prezent był trafiony… i służył już teraz, a nie za rok?

Jak adoptować dziecko?

Kobieta z adoptowanym dzieckiem

Podjęliście jedną z najtrudniejszych, życiowych decyzji – pragniecie zaadoptować dziecko. Teraz musicie tylko dopełnić wszelkich formalności, by upragniona pociecha znalazła się w waszym domu.

Jak nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania?

Śpiące dziecko z misiem

Masz już dość ściągania z ciebie kołdry? Kopniaków przez sen? I może w końcu chciałabyś w nocy przytulić się do swojego partnera? Jeśli tak, jest tylko jedno rozwiązanie – eksmitujemy dziecko do swojego pokoju. Znamy kilka metod, by ten proces przebiegł

Wyróżniona porada

Dzieci w szpitalu

Co gdy dziecko w szpitalu?
Dzieci

Porada miesiąca

Dobrze wychowane dziecko

Jak wychować dziecko?
Dzieci