Jak zakończyć związek?

Wiesz już na pewno, że ten związek nie ma sensu? Musisz go zakończyć. Zrób to jednak z klasą – tej drugiej osobie należy się szacunek.

Związek przed rozstaniem

Chwila, w której powiesz bliskiej ci osobie, że nie możecie już dłużej stanowić pary, musi być dobrze przemyślana. Wybierz niezbyt odległy dzień, zaplanuj go tak, byś nie musiał/-a się spieszyć podczas przekazywania informacji. Zwróć też uwagę na to, by nie były to np. urodziny partnera czy wasza rocznica – taki nietakt sprawi, że tej drugiej osobie będzie jeszcze bardziej przykro. Spokojnie i pewnie powiedz o swoich uczuciach. Pamiętaj, by nie dawać partnerowi powodów do nadziei, że to chwilowe problemy – to niepotrzebne zwodzenie. Warto także wstrzymać się od tak znanego: „Zostańmy przyjaciółmi”.

Choć może kusić cię, by zakończyć związek bez konieczności spotkania, nigdy tego nie rób. Wysyłanie wiadomości e-mailowych albo sms-ów z wiadomością o zerwaniu znajomości nie tylko sprawi drugiej osobie niepotrzebną przykrość, ale też będzie świadczyło o twoim braku klasy i wielkiej niedojrzałości.

Zobacz też:

Jak radzić sobie z nudą w związku?

Nuda w związku kobiety z mężczyzną

Jak wzbudzić zazdrość w mężczyźnie?

Zazdrosny mężczyzna

Jak przekonać partnera do ślubu?

Termin ślubu

Jak przygotować romantyczny wieczór?

Kobieta podczas romantycznego wieczoru z mężczyzną

Jak poderwać kolegę z pracy?

Kobieta i mężczyzna w pracy

5 sygnałów ostrzegawczych w związku

Para w związku na przejażdżce rowerowej