Jakie biuro rachunkowe wybrać?

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy jednoosobowej lub rodzinnej i musisz prowadzić własną księgowość, często potrzebujesz w tej pracy pomocy. Może Ci ją zapewnić odpowiednie biuro rachunkowe.

Kobieta wybierająca biuro rachunkowe przez internet

Prowadzenie książki przychodów i rozchodów, rozliczanie podatku VAT czy wypełnianie deklaracji podatkowych często przekracza zdolność pojmowania przeciętnego człowieka. Jeśli jesteś szewcem, krawcem albo zajmujesz się grafiką użytkową, możesz do celów finansowych wynająć księgowa z biura świadczącego tego typu usługi.

  1. Dziś usługi rachunkowe i księgowe mogą być prowadzone przez Internet, jednak w wielu przypadkach bywa konieczność osobistego kontaktu z księgową, dlatego dokonując wyboru placówki usługowej, powinieneś skorzystać z oferty jak najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli zajdzie potrzeba wyjaśnienia nieścisłości albo szybkiego rozliczenia jakiegoś rachunku nie będziesz skazany na powolność poczty.
  2. Wybierając biuro rachunkowe dla swojej firmy, nie szukaj wielkiego przedsiębiorstwa. Twoja księgowa powinna Cię znać i pracować w osobistym odniesieniu do konkretnej osoby, a nie traktować Cię jak jedną z tysięcy pozycji na liście płac.
  3. Biuro rachunkowe powinno być wszechstronne i mieć dobrą opinię, bo wtedy masz pewność, że nie będziesz się ciągle borykać z terminowością i błędami do poprawki. Popytaj innych klientów, poszukaj opinii w sieci na jego temat.
  4. Szukaj takiego biura rachunkowego, które umożliwia Ci załatwianie większości spraw drogą elektroniczną lub przez Internet, abyś nie musiał z każdym rachunkiem czy fakturą jechać w drugi koniec miasta.
  5. Zwracaj uwagę na ceny usług. Niektóre biura dodają sobie trochę za rzekome doradztwo albo usługi drukowania, które możesz z powodzeniem wykonać sam.

Zobacz też:

Gdzie i jak wziąć kredyt mieszkaniowy z dopłatami?

Para młodych osób zastanawia się nad kupnem mieszkania na kredyt

Jeśli jesteś osobą młodą i niedawno zawarłeś związek małżeński oraz doczekałeś się potomka, zapewne marzysz o usamodzielnieniu, posiadaniu własnego kąta i odrobiny intymności. Poszukaj kredytu mieszkaniowego z dopłatą.

Jak wziąć kredyt mieszkaniowy z programem Mieszkanie dla młodych?

Młodzi ludzie z kluczem do mieszkania

Choć program „Rodzina na swoim” dobiegł końca, rząd przygotował nową propozycję ułatwień kredytowych. Jakie są zasady programu „Mieszkanie dla młodych?”

Jak wziąć kredyt studencki?

Młodzi ludzie i pieniądze

Nie chcesz obciążać rodziców kosztami swoich studiów? Weź kredyt studencki – podpowiadamy, co musisz zrobić, by go otrzymać.

Jak dobrze prowadzić budżet domowy, bez konfliktów?

Kobieta wrzucająca pieniądze do skarbonki, którą trzyma mężczyzna

Nie wyobrażacie sobie wspólnego konta? Oboje lubicie mieć odłożone, tylko swoje kwoty? Dowiedzcie się, jak prowadzić oddzielny budżet, by nie był on powodem konfliktów.

Jakie prawa ma klient?

Kobiety / klientki po udanych zakupach

Większość klientów nie zna swoich praw – a sprzedawcy ochoczo to wykorzystują. Dowiedz się, co możesz i zacznij korzystać ze swoich przywilejów.

Jak zmniejszyć rachunki za wodę?

Mycie rąk wodą z kranu

Rachunki za wodę szokują cię swoją wysokością? Zmień to. Wystarczy kilka nowych nawyków, by zachować część pieniędzy w portfelu.

Jak założyć własną działalność gospodarczą krok po kroku?

Zespół osób w firmie

Wiesz już na pewno – czas pójść na „swoje”. Najwyższy zatem czas… wziąć się do pracy. Co należy zrobić, by otworzyć własną działalność?

Jak dostać zasiłek rodzinny?

Polskie pieniądze

Wasza rodzina ma niskie dochody? Możecie postarać się o zasiłek z Ośrodka Pomocy Społecznej. Sprawdź, czy taka pomoc Ci się należy.

Jak i gdzie wziąć szybko pożyczkę przez internet lub telefon?

Kobieta z telefonem komórkowym i laptopem

Często zdarzają się sytuacje, w których zachodzi konieczność dostępu do szybkiej gotówki. Brak oszczędności uniemożliwia ich wykorzystanie, a nie zawsze można pieniądze pożyczyć od rodziny czy bliskich osób.