Wezwanie do Urzędu Skarbowego - co robić?
Dostałaś wezwanie z fiskusa? Zastanawiasz się, o co może chodzić? Na pewno nie możesz tego lekceważyć. Jak zatem postąpić?
Porady od 211 do 280 z 289 w kategorii Prawo i finanse.
Dostałaś wezwanie z fiskusa? Zastanawiasz się, o co może chodzić? Na pewno nie możesz tego lekceważyć. Jak zatem postąpić?
Przebywałaś za granicą i miałaś stłuczkę samochodową? Nie była ona spowodowana z Twoje winy? Sprawdź co możesz zrobić i czy masz szansę na odszkodowanie.
Wyjeżdżając za granicę warto wykupić ubezpieczenie zdrowotne na wypadek choroby lub innego zdarzenia. Nie chcesz przecież pokrywać dużych sum z własnej kieszeni. Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu?
Dotychczasowa praca nie odpowiada Ci i myślisz nad samozatrudnieniem, czyli założeniem jednoosobowej firmy? Taka praca ma plusy i minusy. Poznaj minusy samozatrudnienia zanim ostatecznie zadecydujesz.
Zastanawiasz się nad założeniem jednoosobowej firmy, czyli samozatrudnieniem? Nie wiesz czy będzie się to opłacać i na czym dokładnie polega prowadzenie własnego przedsiębiorstwa?
Zostałaś potrącona na pasach? A może zdarzył Ci się inny wypadek, lecz sprawcy nie złapano? Czy należy Ci się odszkodowanie?
Jeżeli kupujesz mieszkanie, koniecznością jest spisanie umowy - tylko i wyłącznie u notariusza. To zaś wiąże się z koniecznością uiszczenia stosownej opłaty. Jaka jest jej wysokość?
Zmieniłaś pracę i w nowej firmie musisz złożyć wszystkie formalności? Brakuje Ci tylko świadectwa pracy, jednak z jego wydaniem zwleka pracodawca? Ile będziesz czekać?
Jeżeli wzięłaś rozwód i wróciłaś do nazwiska panieńskiego, możesz domagać się, by i Twoje dziecko (jeśli znajduje się pod Twoją opieką) takowe posiadało. Jak tego dokonać?
Dokonałaś zakupu drogiej bluzki, jednak po pierwszym praniu okazało się, że skurczyła się mimo stosowania się do zaleceń na metce. Zgłosiłaś reklamację, ale sprzedawca ją odrzucił. Co więc robić?
Jeżeli kupiłaś na portalu aukcyjnym jakiś przedmiot, jednak nie jest on zgodny z przepisem, powinnaś go reklamować. W jaki sposób to zrobić?
Posiadasz mieszkanie spółdzielcze? Zapisałaś jest w testamencie dziecku? Zastanawiasz się, jednak czy nie zrobić tego w formie darowizny? Sprawdź, który sposób będzie odpowiedni.
Jeżeli odziedziczyłaś spadek, dobrze zastanów się, czy go przyjąć. Szczególnie wtedy, jeśli spadkodawca prowadził hulaszczy tryb życia. Możliwe, że poza majątkiem odziedziczysz też długi.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami darowizna podlega opodatkowaniu. Gdy podarunek pochodzi od bliskiej rodziny, możesz liczyć na całkowite zwolnienie. Czy wtedy też musisz zgłosić darowiznę?
Choć bardzo często wręczamy sobie prezenty, nie zdajemy sobie sprawy, że wszystkie upominki to nic innego jak darowizna. Szczególną uwagę należy zwrócić wówczas, gdy wręczamy prezent wartościowy.
Pracujesz na cały etat - nie tylko w dzień, ale również na zmiany nocne? Zastanawiasz się, czy wynagrodzenie za pracę w nocy jest wliczanie do płacy zasadniczej?
Jeżeli otrzymałaś spadek i tylko Ty jesteś spadkobierczynią, problem rozwiązany. Sprawdź, co należy zrobić, gdy spadkobierców jest kilku.
Jeżeli otrzymałaś spadek i posiadasz dokument poświadczający ten fakt, na tym formalności się nie kończą. Jeśli nie chcesz mieć problemów, zgłoś się do Urzędu Skarbowego.
Jeżeli odziedziczyłaś spadek, musisz w pierwszej kolejności potwierdzić swoje prawo. Potrzebujesz odpowiedniego dokumentu. Jak go uzyskać?
Jesteś po rozwodzie? Twoja sytuacja materialna nagle znacznie się pogorszyła? Możesz złożyć wniosek o alimenty od byłego męża.
Planując inwestycję budowlaną musimy uzyskać odpowiednie pozwolenia. Czy jednak każdy budynek wymaga zdobycia stosownych zezwoleń? Otóż niekoniecznie.
Chciałbyś płacić rachunki przez Internet? Obawiasz się jednak, że robiąc elektroniczne przelewy nie dostajesz stosownego potwierdzenia jak na poczcie czy w banku?
Często zostajesz w pracy po godzinach? Taka sytuacja stała się już firmowym zwyczajem? Za dodatkowo przepracowane godziny masz prawo otrzymać wynagrodzenie.
Kupiłaś wędlinę , która nie nadaje się do spożycia? Albo jogurt, który mimo ważnego terminu przydatności jest wyraźnie nieświeży? Przysługuje Ci prawo reklamowania zepsutej żywności.
Nie spłaciłeś w terminie kredytu? Zalegasz z ratami? Masz zaległości względem spółdzielni mieszkaniowej albo elektrowni? Możesz trafić do BIG.
Obawiasz się, że ktoś umieści Twoje dane na liście nierzetelnych dłużników bez Twojej wiedzy?
Banki przed przyznaniem kredytu sprawdzają czy wnioskodawca nie figuruje w spisach nierzetelnych dłużników. Zadbaj więc o to, aby Twoje dane nie figurowały w BIK.
Coraz częściej mamy problemy z regularnym spłacaniem rat kredytu. Oto kilka wskazówek, dzięki którym można płacić bankowi nawet kilkaset złotych mniej.
Były mąż / partner kompletnie nie interesuje się dzieckiem? Nie przychodzi na wyznaczone spotkania? Nie uiszcza alimentów. Sprawdź, czy możesz odebrać mu prawa rodzicielskie.
Brat bierze rozwód i chce, być poparła jego słowa w sądzie? A może kuzyn ma sprawę karną, a mimo to otrzymałaś wezwanie? Sprawdź, kto nie może być świadkiem.
Jeśli posiadasz stosy dokumentów bankowych, z pewnością kusi Cię, by się ich pozbyć. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie możesz wyrzucić od razu. Nawet wtedy, gdy umowa dawno się skończyła.
Jesteś kobietą dojrzałą i zamierzasz wykupić ubezpieczenie na życie? Zastanawiasz się, czy taką polisę mogą zaoferować Ci agencje ubezpieczeniowe? Jakie dokumenty będą Ci potrzebne?
Wykupiłaś wycieczkę w biurze podróży? Na miejscu okazało się, że warunki bytowe nie pokrywają się z obietnicami? Złóż reklamację turystyczną.
Zamierzasz wziąć kredyt hipoteczny? Zastanawiasz się, czy ubezpieczyć go w razie utraty pracy? Czy lepiej zrezygnować z polisy, oszczędzając pieniądze?
Jeśli zajmujesz mieszkanie komunalne, sprawdź czy możesz stać się jego właścicielem. Wystarczy, że odkupisz je od gminy. Jakie więc warunki musisz spełnić?
Jeżeli chcesz podreperować domowy budżet, zacznij od oszczędzania na rachunkach. Stosując poniższe triki, możesz zyskać nawet 25 zł miesięcznie.
Jeżeli Twoje rachunki za prąd cały czas rosną, czas to zmienić. Poznaj kilka sposobów, dzięki którym - oszczędzając energię elektryczną - sprzyjasz nie tylko portfelowi, ale i środowisku.
Chcesz uzbierać pewną kwotę, by kupić sobie coś ekstra? Nie wiesz jak tego dokonać, by nie odmawiać sobie codziennie zbyt wielu rzeczy? Oto kilka rozwiązań, które pozwolą Ci zaoszczędzić „coś nie coś”.
Chcąc pozyskać dodatkowe środki finansowe na naukę studentów, można ubiegać się o stypendium socjalne. Sprawdź, jakie warunki należy spełnić, by otrzymać pomoc.
Nauka na uczelniach wyższych sporo kosztuje. Na szczęście można ubiegać się o różne formy dofinansowania. Pieniądze można uzyskać nie tylko od uczelni, ale również z Unii Europejskiej.
Kupiłaś na aukcji przez internet nową sukienkę, która okazała się być towarem zniszczonym? Sprawdź , co w takiej sytuacji możesz uczynić.
Jeżeli studiujesz i potrzebujesz dodatkowych środków finansowych, możesz ubiegać się o kredyt preferencyjny. Sprawdź, kto może go otrzymać.
Zamierzasz wziąć kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. Jednak Twoje dane znalazły się w Biurze Informacji Kredytowej? Zastanawiasz się, czy masz szanse na pożyczkę?
Jeżeli bardzo często chorujesz, w efekcie czego nie możesz podjąć zatrudnienia, sprawdź czy nie należą Ci się świadczenia. Może zdobędziesz rentę socjalną?
Jeżeli jesteś po rozwodzie, a mąż nie płaci alimentów, z pewnością otrzymujesz je z funduszu alimentacyjnego. Sprawdź, czy należy Ci się jeszcze dodatek dla samotnych matek.
Składając pozew sądowy, należy liczyć się z koniecznością uiszczenia odpowiednich opłat. Pamiętaj, że w niektórych przypadkach można ubiegać się o zwolnienie z kosztów sądowych.
Masz domowe archiwum z ważnymi dokumentami? Nie masz już gdzie ich przetrzymywać? Sprawdź ile trzeba trzymać papiery i zobacz, których możesz się już pozbyć.
Wielu emerytów ma problem, by przetrwać do końca miesiąca. Ilość wydatków na opłaty, leki, jedzenie nie jest adekwatna do wysokości otrzymywanych świadczeń. Rozwiązaniem może być odwrócona hipoteka.
Wybierając polisę na życie, należy kierować się nie tylko ceną. Istotne znaczenie ma również zakres ubezpieczenia. To właśnie od niego zależy, czy będzie należeć się nam odszkodowanie.
Każdy właściciel samochodu zobligowany jest do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC. Warto jednak zastanowić się, czy nie wykupić dodatkowej polisy AC. To pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów.
Trzymanie nadmiaru gotówki w przysłowiowej „skarpecie” nie popłaca. Takie pieniądze szybko tracą na wartości z powodu inflacji. Znacznie lepiej ulokować oszczędności gdzie indziej. Jakie są opcje?
Przeszłaś długą chorobę, w efekcie czego zakład pracy rozwiązał z Tobą umowę? Znalazłaś zatrudnienie w innej firmie i przeszłaś na emeryturę? Domagasz się odprawy? Sprawdź, czy Ci się należy.
Chociaż nie jesteś w stanie ustrzec się przed włamaniem, pożarem czy zalaniem, przykrych konsekwencji można uniknąć. Wystarczy, że zawczasu zadbasz o ubezpieczenie mieszkania. W jaki sposób tego dokonać?
Testament to najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu - po śmierci bliskiej osoby - można zapobiec wszelkim waśniom, związanym z podziałem majątku. Jak go więc napisać, by został uznany?
Posiadasz mieszkanie, na zakup którego zaciągnęłaś kredyt. Chcesz jednak sprzedać obecne lokum i zastanawiasz się, czy to możliwe? Sprawdź, co możesz zrobić w takiej sytuacji.
Możliwości ulokowania zgromadzonych oszczędności jest wiele. Jeżeli chcesz mieć pewność większego zysku niż straty, zdecyduj się na obligacje. Zarobek jest mniejszy niż w funduszach, ale za to pewny.
Jeżeli nie jesteś zadowolona z rachunku bankowego, który obecnie posiadasz, nic nie stoi na przeszkodzie, by otworzyć kolejne konto. Pamiętaj jednak, że nie każda oferta banków jest atrakcyjna.
Poszukujesz banku, który oferuje najkorzystniejszy rachunek rozliczeniowy? Zastanawiasz się nad kontem z debetem? Sprawdź, czy faktycznie jest to najlepsza oferta.
Jeżeli potrzebujesz zastrzyku gotówki na dowolny cel, jednak nie chcesz wiązać się z żadnym bankiem ani parabankiem, masz jedno wyjście. To pożyczki społecznościowe, dostępne za pośrednictwem Internetu.
Potrzebujesz dodatkowych środków finansowych, jednak masz na swoim koncie już wiele kredytów w różnych bankach? Obawiasz się, że nie otrzymasz kolejnej pożyczki? Weź pod uwagę pożyczki pozabankowe, oferowane przez tzw. parabanki.
Potrzebujesz nowego sprzętu AGD? A może chcesz kupić najnowszy sprzęt RTV? Brak gotówki nie jest przeszkodą. Wszystkich zakupów możesz dokonać na raty. Poznaj więc formalności, jakie musisz spełnić.
Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Zastanawiasz się nad kredytem z banku? Sprawdź, czy kredyt odnawialny jest opcją dla Ciebie.
Nie masz w tej chwili potrzebnej ilości pieniędzy? Chcesz kupić dziecku coś ważnego? Zdecyduj się na „szybką” gotówkę. Jaką? Oto kilka propozycji.
Zdarza się, że pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia, tłumacząc się chwilowymi kłopotami w firmie. Nie musisz wykazywać mu zrozumienia, ponieważ masz prawo domagać się wypłaty zaległości.
Zdarza się, że zajęte zakupami i wybieraniem niezbędnych produktów nie zwracamy uwagi na torebkę. Dopiero przy kasie okazuje się, że nie ma portfela. Co zrobić, gdy zginie wraz z nim karta kredytowa?
Interesuje Cię kredyt? Potrzebujesz pieniędzy na nieprzewidziane wydatki? Weź pożyczkę. Jak wybrać tę najlepszą?
Jeżeli chcesz uzyskać alimenty, musisz dopełnić wielu formalności. Co musisz zrobić? Gdzie się udać? Poniżej znajdziesz odpowiedzi.
Alimenty kojarzą się przede wszystkim z środkami finansowymi wypłacanymi po rozwodzie. Przysługują jednak w trakcie małżeństwa.
Jeżeli w banku naliczone zostały Ci odsetki, czy też zabrano Ci za wysoką prowizję, to możesz zdecydować się na pewne kroki, które pomogą ci wygrać spór z bankiem.
Bank oferuje Ci kartę kredytową? Zastanawiasz się, czy warto decydować się na taki produkt? Co musisz o nim wiedzieć, by podjąć właściwą decyzję?