Kiedy zaczynają pylić rośliny?

Jesteś uczulona na pyłki niektórych roślin? Przeczytaj i dowiedz się które pylą i w jakim czasie.

Pyłki brzozy
 1. Kwiecień – to miesiąc w którym pyli leszczyna, olcha, topola, brzoza i cladosporium.
 2. Maj – w miesiącu tym pyli brzoza, dąb, trawy, szczaw, pokrzywa, cladosporium, alternaria.
 3. Czerwiec – to czas pylenia trawy, szczawu, pokrzywy, komosy, cladosporium i alternarii.
 4. Lipiec – pylą trawy, szczaw, pokrzywa, komosa, bylica, cladosporium i alternaria.
 5. Sierpień – pylą trawy, szczaw, pokrzywa, komosa, bylica, cladosporium i alternara.
 6. Wrzesień – niskie stężenie pyłków mają trawy, pokrzywa, komosa, bylica, a w drugiej połowie cladosporium i alternaria. Średnie stężenie występuje u pokrzywy i bylicy.
  1. Zobacz też:

   Jakie kwiaty sadzić w ogrodzie na wiosnę?

   Ogród z kwiatami

   Twoje rabaty mogą wyglądać pięknie i ciekawie. Wystarczy, że skorzystasz z naszej rady.

   Jak zrobić serduszko ♥ na klawiaturze komputera?

   Serduszko

   Na portalach społecznościowych podczas rozmów coraz częściej używa się znaku serduszka ♥, które podkreśla uczucia użytkowników. Sprawdź jak szybko i łatwo je zrobić.

   Jakie firany gotowe?

   Gotowe firany

   Gotowe firanki produkowane w setkach różnych wzorów to zarówno najszybszy, jak i najtańszy sposób na dekorację okna. Wybierając je warto jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę i jak dopasować do konkretnego okna.

   Jakie firany do salonu?

   Firany do salonu

   Salon to miejsce o szczególnym znaczeniu dla domowników, reprezentacyjne, dlatego też przykłada się dużą wagę do jego wystroju. Firanki w salonie mogą odgrywać ogromną rolę dekoracyjną pod warunkiem, że są odpowiednio dobrane.

   Jakie firany do kuchni?

   Firany do kuchni

   Firanki kuchenne w zasadzie nie są już wykorzystywane do zasłaniania okien, a jedynie, jako element dekoracyjny, częściej w postaci krótkich zazdrostek, pojedynczych lub podwójnych, firanek zdobionych gipiurą, albo dekorowane motywami owoców.

   Jakie firany nowoczesne?

   Nowoczesne firany

   Firany w ostatnich latach zmieniły swoją funkcje z tych zasłaniających okna na dekoracyjne, a dzięki nowoczesnym kreacjom i materiałom powstało wiele pomysłów, których w przeszłości nikt nie zaliczyłby do klasy firanek.

   Jakie modne firany?

   Modne firany

   Firany tak, jak wiele rzeczy w naszym otoczeniu ulegają modzie i co pewien czas na rynku pojawiają się nowe trendy czy nowe materiały. Po święcących triumfy organzach i woalach przyszła kolej na makarony oraz panele.

   Jak zrobić dżem truskawkowy?

   Dżem truskawkowy

   Truskawki to owoce smaczne i zawierające mnóstwo witamin. Idealnie nadają się na deser. Wystarczy tylko odrobina jogurtu lub śmietany. Można z nich sporządzać dżemy, kompoty i mrożonki. Oto kilka porad na smaczny dżem truskawkowy.

   Jak pielęgnować wrzosy?

   Wrzos w doniczce

   Wrzosy dumnie wkroczyły do naszych domów i ogrodów. Ich pielęgnacja jest jednak dosyć trudna – jak o nie dbać, by zawsze były ozdobą?

   Jak urządzić wnętrze w stylu retro?

   Meble w stylu retro

   Styl retro zdobywa coraz więcej miłośników. Jak stworzyć taki klimat w swoim mieszkaniu i jednocześnie… nie zbankrutować?

   Jak zbierać grzyby?

   Zbieranie grzybów

   Tegoroczny „wysyp” grzybów jest imponujący – czy jednak wiesz, w jaki sposób należy je zbierać, by nie zniszczyć ich samych… i piękna lasu?

   Jak szybko posprzątać mieszkanie?

   Posprzątane mieszkanie

   Właśnie otrzymałeś telefon, że będziesz miał gości, a w domu panuje bałagan? Spokojnie – jest kilka sposobów na szybkie posprzątanie mieszkania.

   Jak ozdobić okno?

   Ozdobione okno

   W pięknie urządzonym mieszkaniu okno nie może pozostać „nagie”. By je ozdobić, warto sięgnąć po ciekawe rozwiązania – eleganckie i zarazem chroniące przed wzrokiem ciekawskich przechodniów.

   Jakie są sypialniane trendy na 2014 rok?

   Drewniane łóżko w sypialni

   Trendy te makijażowe, w modzie i wystroju wnętrz zmieniają się w bardzo szybkim tempie. Nim się obejrzymy już nastaje moda na coś zupełnie innego. Czy warto podążać za modą?

   Jak wybrać tapetę?

   Tapety

   Jeśli pragniesz, by twoje mieszkanie zachwycało, musisz zadbać nie tylko o odpowiednie meble i dodatki, ale też o zdobienie ścian. A nic nie dodaje im uroku tak bardzo, jak odpowiednia tapeta. Zanim jednak wybierzesz, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

   Jak usunąć plamy?

   Ilustracja z plamą na ubraniu

   Współczesne ubrania wykonane są z wielorakich materiałów, będących połączeniem naturalnych i sztucznych włókien.

   Czy warto kupić samochód hybrydowy?

   Samochody hybrydowe - Toyoty Prius

   Samochód hybrydowy - to samochód poruszający się dzięki energii z dwóch źródeł, napędzany dwoma różnymi silnikami. Obecnie są to najczęściej silniki elektryczne i spalinowe.

Warto wiedzieć

Czyszczenie podłogi

Jak myć podłogę?
Dom

Wyróżniona porada

Żelazko

Jak wybrać żelazko?
Dom