Jak sprawić, by on zaczął sprzątać?

Jeśli twój mąż jest typem bałaganiarza, a ty lubisz porządek, możesz mieć już dość waszego związku. Jednak zamiast myśleć o rozwodzie, warto przekonać go, że sprzątanie to wasz wspólny obowiązek.

Mężczyzna sporzątający w domu.

Co należy zrobić, by zmienić kawałek światopoglądu partnera? Przede wszystkim wystrzegać się… fochowania! Tak, obrażając się i robiąc wszystko sama (mamrocząc pod nosem), wyświadczasz swojemu mężczyźnie wielką przysługę – nie dość, że jesteś cicho i może w końcu obejrzeć film, to jeszcze sama posprzątasz. Zapomnij o fochowaniu się – to domena dzieci. Wytłumacz mężowi, że tak dalej być nie może – albo tworzycie kompromis według własnych upodobań (ty nigdy nie zmywasz, on nigdy nie prasuje), albo ustalacie grafik. On nie ma ochoty ani na jedno, ani na drugie? W porządku – spokojnie mu wytłumacz, że skoro on nie pomaga tobie, ty nie pomagasz jemu. Gotuj, pierz, prasuj i rób zakupy tylko dla siebie. Rób to bez obrazy – tak, jakby była to najbardziej naturalna rzecz na świecie. Twoja lekka postawa i pewność siebie bardzo szybko sprowadzą małżonka na właściwą drogę.

Zobacz też:

Jak zakończyć związek?

Związek przed rozstaniem

Wiesz już na pewno, że ten związek nie ma sensu? Musisz go zakończyć. Zrób to jednak z klasą – tej drugiej osobie należy się szacunek.

Jak radzić sobie z nudą w związku?

Nuda w związku kobiety z mężczyzną

Nie wiesz, co się z wami stało – jeszcze nie tak dawno nie mogliście nacieszyć się sobą, a dzisiaj zwyczajnie się nudzicie. Masz już dość wiecznie takich samych wieczorów? Skorzystaj z naszych rad.

Jak wzbudzić zazdrość w mężczyźnie?

Zazdrosny mężczyzna

Nadmierna zazdrość bywa powodem wielu problemów w związku. Z drugiej strony – znane powiedzenie głosi: „nie ma miłości bez zazdrości”. Jak sprawić, by on stał się zazdrosny chociaż… odrobinę?

Jak przekonać partnera do ślubu?

Termin ślubu

Jesteście już ze sobą bardzo, bardzo długo. Wszystkie twoje koleżanki już dawno noszą obrączki albo pierścionki zaręczynowe. A ty… wciąż czekasz. Co zrobić, by i on w końcu zaczął myśleć o ślubie?

Jak przygotować romantyczny wieczór?

Kobieta podczas romantycznego wieczoru z mężczyzną

Planujesz romantyczny wieczór, ale nie wiesz, jak go przygotować? Spokojnie – znamy kilka sposobów na to, by on był zachwycony!

Jak poderwać kolegę z pracy?

Kobieta i mężczyzna w pracy

Istnieje ogromna ilość par, które poznają się w pracy i zakochują w sobie. Ty również możesz być jedną z takich osób! Tylko… jak właściwie poderwać kolegę z pracy?