Jak wybrać faktoring dla firmy?

Pośrednictwo handlowe znane jest od dawna i często wielkim producentom bardziej opłaca się sprzedać „na pniu” całą produkcję o kilka złotych taniej, niż szukać pojedynczych odbiorców na kilka opakowań.

Firmowe spotkanie biznesowe

Takie pośrednictwo w polskiej rzeczywistości biznesowej jest nazywane factoringiem. Słowo to może Ci się kojarzyć z amerykańską rzeczywistością i obwoźnym handlarzem pośrednikiem, zajmującym się pośrednictwem pomiędzy wytwórcą a sprzedawcą. Dzisiejszy factoring to usługa nowoczesna, mająca na celu zabezpieczenie finansów firmy. Jak wybierać odpowiedniego pośrednika?

  1. Jako instytucja finansowa faktor stawia określone warunki, które nie narażą go na duże straty i stwarzają szanse odzyskania należności. Instytucja factoringowa przejmuje wierzytelności nieprzeterminowane, czyli takie, których wyznaczony okres spłaty jeszcze nie upłynął. Jeśli dłużnik zapłaci przed upływem tego terminu, klient jest wynagradzany określoną kwotą.
  2. Wybierając firmę factoringową, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na te właśnie warunki. W dobie sporego zainteresowania takimi usługami możesz przebierać w ofertach bardziej lub mniej dla Ciebie korzystnych.
  3. Dzięki analizie tych warunków wybierzesz tę ofertę, która ma w Twoim ujęciu jak najwięcej plusów. I zapewni Twojej firmie płynność finansową, przerzucając jednocześnie obowiązek odzyskiwania należności na faktora. W Twoim interesie jest, aby procent faktury, jaki proponuje faktor ,był jak najwyższy.
  4. Oferty factoringu oferują niektóre banki oraz instytucje finansowe, specjalizujące się w tego typu działaniach. Do dyspozycji masz na przykład popularny w ostatnich latach Idea Bank, albo takie firmy, jak FaktoringBroker czy Bibby. Każda z tych firm zachęca innymi korzyściami, począwszy od niskich opłat, poprzez doradztwo czy krótki czas decyzji w sprawach umów.

Zobacz też:

Jakie biuro rachunkowe wybrać?

Kobieta wybierająca biuro rachunkowe przez internet

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy jednoosobowej lub rodzinnej i musisz prowadzić własną księgowość, często potrzebujesz w tej pracy pomocy. Może Ci ją zapewnić odpowiednie biuro rachunkowe.

Gdzie i jak wziąć kredyt mieszkaniowy z dopłatami?

Para młodych osób zastanawia się nad kupnem mieszkania na kredyt

Jeśli jesteś osobą młodą i niedawno zawarłeś związek małżeński oraz doczekałeś się potomka, zapewne marzysz o usamodzielnieniu, posiadaniu własnego kąta i odrobiny intymności. Poszukaj kredytu mieszkaniowego z dopłatą.

Jak wziąć kredyt mieszkaniowy z programem Mieszkanie dla młodych?

Młodzi ludzie z kluczem do mieszkania

Choć program „Rodzina na swoim” dobiegł końca, rząd przygotował nową propozycję ułatwień kredytowych. Jakie są zasady programu „Mieszkanie dla młodych?”

Jak wziąć kredyt studencki?

Młodzi ludzie i pieniądze

Nie chcesz obciążać rodziców kosztami swoich studiów? Weź kredyt studencki – podpowiadamy, co musisz zrobić, by go otrzymać.

Jak dobrze prowadzić budżet domowy, bez konfliktów?

Kobieta wrzucająca pieniądze do skarbonki, którą trzyma mężczyzna

Nie wyobrażacie sobie wspólnego konta? Oboje lubicie mieć odłożone, tylko swoje kwoty? Dowiedzcie się, jak prowadzić oddzielny budżet, by nie był on powodem konfliktów.

Jakie prawa ma klient?

Kobiety / klientki po udanych zakupach

Większość klientów nie zna swoich praw – a sprzedawcy ochoczo to wykorzystują. Dowiedz się, co możesz i zacznij korzystać ze swoich przywilejów.

Jak zmniejszyć rachunki za wodę?

Mycie rąk wodą z kranu

Rachunki za wodę szokują cię swoją wysokością? Zmień to. Wystarczy kilka nowych nawyków, by zachować część pieniędzy w portfelu.

Jak założyć własną działalność gospodarczą krok po kroku?

Zespół osób w firmie

Wiesz już na pewno – czas pójść na „swoje”. Najwyższy zatem czas… wziąć się do pracy. Co należy zrobić, by otworzyć własną działalność?

Jak dostać zasiłek rodzinny?

Polskie pieniądze

Wasza rodzina ma niskie dochody? Możecie postarać się o zasiłek z Ośrodka Pomocy Społecznej. Sprawdź, czy taka pomoc Ci się należy.

Jak i gdzie wziąć szybko pożyczkę przez internet lub telefon?

Kobieta z telefonem komórkowym i laptopem

Często zdarzają się sytuacje, w których zachodzi konieczność dostępu do szybkiej gotówki. Brak oszczędności uniemożliwia ich wykorzystanie, a nie zawsze można pieniądze pożyczyć od rodziny czy bliskich osób.