Jakie są produkty finansowe dla firmy?

Istnienie firmy jest uzależnione nie tylko od produkcji, ale również od obrotu gotówkowego. Nie każde przedsiębiorstwo ma charakter wytwórczy, dlatego większość z nich korzysta z produktów finansowych oferowanych przez banki.

Raport finansowy

Nawet, jeśli Twoje przedsiębiorstwo produkuje konkretny wyrób, który Ty sprzedajesz i zyskujesz z tej sprzedaży pieniądze to, aby twoja firma rozwijała się, musisz coraz więcej zarabiać. Stagnacja jest pierwszym sygnałem upadku. Poza działalnością wytwórczą musisz dokonywać obrotu pieniędzmi w różnej formie zależnie od sytuacji. W tym celu korzystaj z dostępnych produktów finansowych.

  1. Podstawowym produktem finansowym dla firm oferowanym przez banki jest inwestycja. Uzyskane w procesie sprzedaży własnych wyrobów nadwyżki, dzięki odpowiedniej inwestycji masz szanse pomnażać i zarabiać kolejne kwoty na surowiec czy utrzymanie przedsiębiorstwa. Oferowane inwestycje dla firm, z których możesz skorzystać, to np. fundusze i rachunki inwestycyjne albo lokaty różnego rodzaju.
  2. Produktem finansowym, z którego może często korzystać Twoja firma jest kredyt i leasing. Trudno dziś wyobrazić sobie przedsiębiorstwo działające jedynie w oparciu o własny kapitał. Leasinguje się pojazdy, maszyny i budynki, dzięki którym możesz np. rozszerzać profil produkcji albo przyjmować duże i intratne zlecenia w trybie natychmiastowym.
  3. Ważnym produktem finansowym dla Twojej firmy są ubezpieczenia. Pamiętaj, że gromadzisz w przedsiębiorstwie ogromny majątek trwały, a także park maszynowy i surowce, często powierzane przez klientów. Ubezpieczenie od kradzieży, pożaru czy wad produkcji to ważny element zabezpieczający Cię przed bankructwem.
  4. Inne produkty, z jakich możesz korzystać to różnego typu konta bankowe, ale również szeroko rozumiane doradztwo, księgowość i poradnictwo prawne, a nawet windykacja należności czy procesy odszkodowawcze.

Zobacz też:

Gdzie i jak najlepiej wziąć leasing?

Leasing

Jak wybrać faktoring dla firmy?

Firmowe spotkanie biznesowe

Jakie biuro rachunkowe wybrać?

Kobieta wybierająca biuro rachunkowe przez internet

Gdzie i jak wziąć kredyt mieszkaniowy z dopłatami?

Para młodych osób zastanawia się nad kupnem mieszkania na kredyt

Jak wziąć kredyt mieszkaniowy z programem Mieszkanie dla młodych?

Młodzi ludzie z kluczem do mieszkania

Jak wziąć kredyt studencki?

Młodzi ludzie i pieniądze

Jak dobrze prowadzić budżet domowy, bez konfliktów?

Kobieta wrzucająca pieniądze do skarbonki, którą trzyma mężczyzna

Jakie prawa ma klient?

Kobiety / klientki po udanych zakupach

Jak zmniejszyć rachunki za wodę?

Mycie rąk wodą z kranu

Jak założyć własną działalność gospodarczą krok po kroku?

Zespół osób w firmie

Jak dostać zasiłek rodzinny?

Polskie pieniądze

Jak i gdzie wziąć szybko pożyczkę przez internet lub telefon?

Kobieta z telefonem komórkowym i laptopem