Co to jest walutowa platforma transakcyjna?

Terminologia związana z rynkiem finansowym bywa bardzo skomplikowana i często trudniejsza do zrozumienia niż zawiły język prawniczy. Jednym z takich nie do końca rozumianych terminów jest walutowa platforma transakcyjna.

Zbiór różnych walut

Wkraczając na rynek finansowy, planując inwestowanie na giełdzie czy też lokowanie własnych pieniędzy w obligacjach, powinieneś przynajmniej w zakresie podstawowym poznać terminologię i prawa rządzące rynkiem, aby mieć pewność, że twój finansowy doradca nie wyciąga dla siebie zbyt dużych korzyści Twoim kosztem, albo nie umie inwestować, narażając Cię na straty. Walutowa platforma transakcyjna, to jedno z pojęć do poznania.

  1. Przez pojęcie platformy możesz rozumieć internetowe narzędzie umożliwiające wykonywanie konkretnych operacji. Platforma transakcyjna określana jest, jako B2B, co z pewnością nasuwa skojarzenie z popularną wśród internautów P2P wykorzystywaną do bezpośredniego komunikowania się dwóch użytkowników.
  2. Walutowa platforma transakcyjna składa się z wielu modułów, odpowiadających określone profile działań. Jednym z nich jest moduł transakcyjny. Pozostałe to np. obieg zamówień, ocena, kwalifikacje czy powiadomienia składające się na cały system związany z zawieraniem transakcji finansowej
  3. Korzystając z walutowej platformy transakcyjnej, możesz dokonywać operacji za pośrednictwem komputera bez wychodzenia z domu czy firmy. Oszczędzać znaczną ilość czasu, ale również wiele czynności, które program wykonuje automatycznie.
  4. Z platformy możesz korzystać, jeśli jesteś przedsiębiorcą specjalizującym się w dystrybucji lub redystrybucji towarów. Określając swoje zapotrzebowanie na konkretne produkty, docierasz automatycznie do producentów.
  5. Powinieneś pamiętać, że korzystanie tylko z oferty za pośrednictwem platformy ogranicza Twoje możliwości do wąskiego kręgu dostawców, dlatego powinieneś równolegle poszukiwać innych opcji, być może korzystniejszych.

Zobacz też:

Jak się ubezpieczyć przez Internet?

Ubezpieczenie przez internet

Jakie są produkty finansowe dla firmy?

Raport finansowy

Gdzie i jak najlepiej wziąć leasing?

Leasing

Jak wybrać faktoring dla firmy?

Firmowe spotkanie biznesowe

Jakie biuro rachunkowe wybrać?

Kobieta wybierająca biuro rachunkowe przez internet

Gdzie i jak wziąć kredyt mieszkaniowy z dopłatami?

Para młodych osób zastanawia się nad kupnem mieszkania na kredyt

Jak wziąć kredyt mieszkaniowy z programem Mieszkanie dla młodych?

Młodzi ludzie z kluczem do mieszkania

Jak wziąć kredyt studencki?

Młodzi ludzie i pieniądze

Jak dobrze prowadzić budżet domowy, bez konfliktów?

Kobieta wrzucająca pieniądze do skarbonki, którą trzyma mężczyzna

Jakie prawa ma klient?

Kobiety / klientki po udanych zakupach

Jak zmniejszyć rachunki za wodę?

Mycie rąk wodą z kranu

Jak założyć własną działalność gospodarczą krok po kroku?

Zespół osób w firmie

Jak dostać zasiłek rodzinny?

Polskie pieniądze

Jak i gdzie wziąć szybko pożyczkę przez internet lub telefon?

Kobieta z telefonem komórkowym i laptopem