Jakie są produkty finansowe dla firmy?

Istnienie firmy jest uzależnione nie tylko od produkcji, ale również od obrotu gotówkowego. Nie każde przedsiębiorstwo ma charakter wytwórczy, dlatego większość z nich korzysta z produktów finansowych oferowanych przez banki.

Raport finansowy

Nawet, jeśli Twoje przedsiębiorstwo produkuje konkretny wyrób, który Ty sprzedajesz i zyskujesz z tej sprzedaży pieniądze to, aby twoja firma rozwijała się, musisz coraz więcej zarabiać. Stagnacja jest pierwszym sygnałem upadku. Poza działalnością wytwórczą musisz dokonywać obrotu pieniędzmi w różnej formie zależnie od sytuacji. W tym celu korzystaj z dostępnych produktów finansowych.

  1. Podstawowym produktem finansowym dla firm oferowanym przez banki jest inwestycja. Uzyskane w procesie sprzedaży własnych wyrobów nadwyżki, dzięki odpowiedniej inwestycji masz szanse pomnażać i zarabiać kolejne kwoty na surowiec czy utrzymanie przedsiębiorstwa. Oferowane inwestycje dla firm, z których możesz skorzystać, to np. fundusze i rachunki inwestycyjne albo lokaty różnego rodzaju.
  2. Produktem finansowym, z którego może często korzystać Twoja firma jest kredyt i leasing. Trudno dziś wyobrazić sobie przedsiębiorstwo działające jedynie w oparciu o własny kapitał. Leasinguje się pojazdy, maszyny i budynki, dzięki którym możesz np. rozszerzać profil produkcji albo przyjmować duże i intratne zlecenia w trybie natychmiastowym.
  3. Ważnym produktem finansowym dla Twojej firmy są ubezpieczenia. Pamiętaj, że gromadzisz w przedsiębiorstwie ogromny majątek trwały, a także park maszynowy i surowce, często powierzane przez klientów. Ubezpieczenie od kradzieży, pożaru czy wad produkcji to ważny element zabezpieczający Cię przed bankructwem.
  4. Inne produkty, z jakich możesz korzystać to różnego typu konta bankowe, ale również szeroko rozumiane doradztwo, księgowość i poradnictwo prawne, a nawet windykacja należności czy procesy odszkodowawcze.

Zobacz też:

Gdzie i jak najlepiej wziąć leasing?

Leasing

Prowadzenie dużego przedsiębiorstwa wiąże się z nakładami finansowymi, które nie zawsze są możliwe. Posiadanie „pod ręką” gotówki na zakup linii produkcyjnej czy dodatkowych samochodów nie zawsze bywa konieczne.

Jak wybrać faktoring dla firmy?

Firmowe spotkanie biznesowe

Pośrednictwo handlowe znane jest od dawna i często wielkim producentom bardziej opłaca się sprzedać „na pniu” całą produkcję o kilka złotych taniej, niż szukać pojedynczych odbiorców na kilka opakowań.

Jakie biuro rachunkowe wybrać?

Kobieta wybierająca biuro rachunkowe przez internet

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy jednoosobowej lub rodzinnej i musisz prowadzić własną księgowość, często potrzebujesz w tej pracy pomocy. Może Ci ją zapewnić odpowiednie biuro rachunkowe.

Gdzie i jak wziąć kredyt mieszkaniowy z dopłatami?

Para młodych osób zastanawia się nad kupnem mieszkania na kredyt

Jeśli jesteś osobą młodą i niedawno zawarłeś związek małżeński oraz doczekałeś się potomka, zapewne marzysz o usamodzielnieniu, posiadaniu własnego kąta i odrobiny intymności. Poszukaj kredytu mieszkaniowego z dopłatą.

Jak wziąć kredyt mieszkaniowy z programem Mieszkanie dla młodych?

Młodzi ludzie z kluczem do mieszkania

Choć program „Rodzina na swoim” dobiegł końca, rząd przygotował nową propozycję ułatwień kredytowych. Jakie są zasady programu „Mieszkanie dla młodych?”

Jak wziąć kredyt studencki?

Młodzi ludzie i pieniądze

Nie chcesz obciążać rodziców kosztami swoich studiów? Weź kredyt studencki – podpowiadamy, co musisz zrobić, by go otrzymać.

Jak dobrze prowadzić budżet domowy, bez konfliktów?

Kobieta wrzucająca pieniądze do skarbonki, którą trzyma mężczyzna

Nie wyobrażacie sobie wspólnego konta? Oboje lubicie mieć odłożone, tylko swoje kwoty? Dowiedzcie się, jak prowadzić oddzielny budżet, by nie był on powodem konfliktów.

Jakie prawa ma klient?

Kobiety / klientki po udanych zakupach

Większość klientów nie zna swoich praw – a sprzedawcy ochoczo to wykorzystują. Dowiedz się, co możesz i zacznij korzystać ze swoich przywilejów.

Jak zmniejszyć rachunki za wodę?

Mycie rąk wodą z kranu

Rachunki za wodę szokują cię swoją wysokością? Zmień to. Wystarczy kilka nowych nawyków, by zachować część pieniędzy w portfelu.

Jak założyć własną działalność gospodarczą krok po kroku?

Zespół osób w firmie

Wiesz już na pewno – czas pójść na „swoje”. Najwyższy zatem czas… wziąć się do pracy. Co należy zrobić, by otworzyć własną działalność?

Jak dostać zasiłek rodzinny?

Polskie pieniądze

Wasza rodzina ma niskie dochody? Możecie postarać się o zasiłek z Ośrodka Pomocy Społecznej. Sprawdź, czy taka pomoc Ci się należy.

Jak i gdzie wziąć szybko pożyczkę przez internet lub telefon?

Kobieta z telefonem komórkowym i laptopem

Często zdarzają się sytuacje, w których zachodzi konieczność dostępu do szybkiej gotówki. Brak oszczędności uniemożliwia ich wykorzystanie, a nie zawsze można pieniądze pożyczyć od rodziny czy bliskich osób.