Jak się ubezpieczyć przez Internet?

Ubezpieczenie w wielu wypadkach bywa obowiązkowe, ale istnieją tez takie dziedziny, w których ty sam chcesz zabezpieczyć swoje mienie, zdrowie czy rodzinę i poszukujesz najkorzystniejszego rozwiązania w sieci.

Ubezpieczenie przez internet

Obecnie Internet jest sposobem na wszystko i tak, jak korzystasz z konta online w swoim banku, czy dokonujesz zakupów w sprzedaży wysyłkowej możesz również przez sieć ubezpieczyć siebie, swój dom czy samochód. Aby tego dokonać musisz wykonać kilka podstawowych, całkiem prostych czynności.

  1. Pierwszym krokiem jest dokonanie przeglądu ofert ubezpieczeniowych, jakie pojawiają się na rynku. Jest ich wiele, dlatego jeśli starasz się wybrać sam ,musisz zgromadzić przynajmniej kilka i zapoznać się z warunkami, jakie oferują, a następnie wypisać wszystkie za i przeciw.
  2. Kolejnym etapem będzie z pewnością określenie Twoich preferencji. Każda z firm ubezpieczeniowych stawia nieco inne warunki, począwszy od systemu wpłacania składek, poprzez zakres ubezpieczenia do procesu dochodzenia odszkodowań. Musisz zdecydować, czy satysfakcjonuje cię określony pakiet, albo czy jesteś skłonny dopłacać kilka złotych więcej np. za ubezpieczenie komórki.
  3. Przez Internet możesz wypełnić druk ubezpieczenia, który zazwyczaj jest zamieszczany na stronie. Niektóre firmy wszystkie formalności załatwiają drogą kurierską, inne wymagają obecności osobistej i podpisu, dlatego przed wypełnieniem formularza sprawdź, czy nie okaże się, że musisz składać podpis w innym mieście.
  4. Poczekaj na telefon od przedstawiciela, który zapewne będzie chciał zweryfikować Twoje dane albo postępuj zgodnie z instrukcją na stronie firmy ubezpieczeniowej. Pamiętaj o wydrukowaniu i zachowaniu kopii dokumentów.
  5. Jeśli nie potrafisz sobie sam poradzić, skorzystaj z pomocy brokera ubezpieczeniowego.

Zobacz też:

Jakie są produkty finansowe dla firmy?

Raport finansowy

Istnienie firmy jest uzależnione nie tylko od produkcji, ale również od obrotu gotówkowego. Nie każde przedsiębiorstwo ma charakter wytwórczy, dlatego większość z nich korzysta z produktów finansowych oferowanych przez banki.

Gdzie i jak najlepiej wziąć leasing?

Leasing

Prowadzenie dużego przedsiębiorstwa wiąże się z nakładami finansowymi, które nie zawsze są możliwe. Posiadanie „pod ręką” gotówki na zakup linii produkcyjnej czy dodatkowych samochodów nie zawsze bywa konieczne.

Jak wybrać faktoring dla firmy?

Firmowe spotkanie biznesowe

Pośrednictwo handlowe znane jest od dawna i często wielkim producentom bardziej opłaca się sprzedać „na pniu” całą produkcję o kilka złotych taniej, niż szukać pojedynczych odbiorców na kilka opakowań.

Jakie biuro rachunkowe wybrać?

Kobieta wybierająca biuro rachunkowe przez internet

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy jednoosobowej lub rodzinnej i musisz prowadzić własną księgowość, często potrzebujesz w tej pracy pomocy. Może Ci ją zapewnić odpowiednie biuro rachunkowe.

Gdzie i jak wziąć kredyt mieszkaniowy z dopłatami?

Para młodych osób zastanawia się nad kupnem mieszkania na kredyt

Jeśli jesteś osobą młodą i niedawno zawarłeś związek małżeński oraz doczekałeś się potomka, zapewne marzysz o usamodzielnieniu, posiadaniu własnego kąta i odrobiny intymności. Poszukaj kredytu mieszkaniowego z dopłatą.

Jak wziąć kredyt mieszkaniowy z programem Mieszkanie dla młodych?

Młodzi ludzie z kluczem do mieszkania

Choć program „Rodzina na swoim” dobiegł końca, rząd przygotował nową propozycję ułatwień kredytowych. Jakie są zasady programu „Mieszkanie dla młodych?”

Jak wziąć kredyt studencki?

Młodzi ludzie i pieniądze

Nie chcesz obciążać rodziców kosztami swoich studiów? Weź kredyt studencki – podpowiadamy, co musisz zrobić, by go otrzymać.

Jak dobrze prowadzić budżet domowy, bez konfliktów?

Kobieta wrzucająca pieniądze do skarbonki, którą trzyma mężczyzna

Nie wyobrażacie sobie wspólnego konta? Oboje lubicie mieć odłożone, tylko swoje kwoty? Dowiedzcie się, jak prowadzić oddzielny budżet, by nie był on powodem konfliktów.

Jakie prawa ma klient?

Kobiety / klientki po udanych zakupach

Większość klientów nie zna swoich praw – a sprzedawcy ochoczo to wykorzystują. Dowiedz się, co możesz i zacznij korzystać ze swoich przywilejów.

Jak zmniejszyć rachunki za wodę?

Mycie rąk wodą z kranu

Rachunki za wodę szokują cię swoją wysokością? Zmień to. Wystarczy kilka nowych nawyków, by zachować część pieniędzy w portfelu.

Jak założyć własną działalność gospodarczą krok po kroku?

Zespół osób w firmie

Wiesz już na pewno – czas pójść na „swoje”. Najwyższy zatem czas… wziąć się do pracy. Co należy zrobić, by otworzyć własną działalność?

Jak dostać zasiłek rodzinny?

Polskie pieniądze

Wasza rodzina ma niskie dochody? Możecie postarać się o zasiłek z Ośrodka Pomocy Społecznej. Sprawdź, czy taka pomoc Ci się należy.

Jak i gdzie wziąć szybko pożyczkę przez internet lub telefon?

Kobieta z telefonem komórkowym i laptopem

Często zdarzają się sytuacje, w których zachodzi konieczność dostępu do szybkiej gotówki. Brak oszczędności uniemożliwia ich wykorzystanie, a nie zawsze można pieniądze pożyczyć od rodziny czy bliskich osób.