Jak wybrać najlepszą lokatę bankową?

W dzisiejszych czasach oszczędzanie ma ogromne znaczenie. Jeśli i Ty chcesz gromadzić środki finansowe, jednak boisz się ryzyka, wybierz lokaty. Jest to atrakcyjny i bezpieczny sposób lokowania pieniędzy.

Kobieta surfująca w internecie

Lokaty należą do nieagresywnych sposobów pomnażania oszczędności. W przeciwieństwie do gry na giełdzie czy na rynku walutowym, oferują gwarantowane zyski. Co więcej, już w momencie zakładania lokaty wiesz, ile zarobisz.

Jeśli chcesz zainwestować swoje pieniądze w lokaty, wcale nie musisz posiadać dużych oszczędności. W wielu bankach lokaty otwierane są już od 500 złotych (tak jest m.in. w Banku Pocztowym).

 • Wybierz najbardziej korzystną ofertę banku, który jest w stanie zaoferować maksymalnie wysokie oprocentowanie. Wtedy będziesz mieć pewność, że więcej zyskasz.
 • Musisz podjąć decyzję, czy chcesz inwestować długo- czy krótkoterminowo. Warto bowiem wiedzieć, że oferowane są zarówno lokaty kilkuletnie, jak i miesięczne. Lokaty długoterminowe są najczęściej lepiej oprocentowane, ale na długi okres zamrażają środki finansowe. Lokaty krótkoterminowe mają zwykle niższe oprocentowanie, jednak szybciej możesz skorzystać ze zdeponowanych środków.
 • Żeby założyć lokatę musisz skorzystać z oferty konkretnego banku. Wniosek możesz złożyć bez konieczności wychodzenia z domu - za pośrednictwem Internetu.
 • Zobacz też:

  Jakie ubezpieczenie majątkowe wybrać?

  Ubezpieczanie domu

  Jeśli chcesz mieć maksymalne poczucie bezpieczeństwa, pamiętaj o ubezpieczeniu majątkowym. Jest to świetne zabezpieczenie na wypadek różnych zdarzeń losowych. Oto kilka wskazówek, jak wybrać dobre ubezpieczenie majątkowe.

  Jakie ubezpieczenie komunikacyjne wybrać?

  Ubezpieczanie samochodu

  Jesteś właścicielem samochodu? Pomyśl o ubezpieczeniu komunikacyjnym, które znajduje się w ofercie wielu Towarzystw Ubezpieczeniowych. Jeśli nie wiesz, jakie wybrać, oto kilka wskazówek.

  Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

  Bagaże turystyczne i kula ziemska

  Chcesz się czuć pewnie na wakacjach? Nie zapomnij przed wyjazdem wykupić polisę turystyczną. Dzięki temu nawet podczas urlopu nic Cię nie zaskoczy. Oto wskazówki, jak wybrać ubezpieczenie turystyczne.

  Jak wybrać najlepszy rachunek firmowy?

  Spotkanie w firmie

  Zamierzasz założyć własną firmę? A może prowadzisz już działalność? Pamiętaj o wyborze odpowiedniego rachunku firmowego. Każdy bank ma do zaoferowania taki produkt. Ale które konto okaże się najlepsze?

  Jaki kredyt dla firmy wybrać?

  Spotkanie firmowe

  Prowadzisz własną firmę? Jeśli chcesz ją rozwinąć, a nie masz dodatkowych środków finansowych na inwestycję, pomyśl o kredycie. Masz wiele możliwość, więc sprawdź, która będzie odpowiednia.

  Jak skorzystać z doradztwa ds. nieruchomości?

  Spotkanie z doradcą do spraw nieruchomości

  Planujesz założenie firmy i potrzebny ci lokal? Chcesz kupić dom dla rodziny? Zanim zaczniesz samodzielnie przeglądać tysiące ofert, zanim zaczniesz się zmagać z przepisami zastanów się, czy nie skorzystać z doradztwa.

  Jak otrzymać zwrot podatku za pracę za granicą?

  Praca za granicą

  Pracowałeś legalnie za granicą? Płaciłeś podatek do tamtejszego urzędu? Dowiedz się, czy nie może odzyskać nadwyżki wpłaconych pieniędzy. W innych krajach przepisy podatkowe dopuszczają zwroty nadpłaconej zaliczki, jeśli przewyższa należną.

  Gdzie i jak wziąć pożyczkę pozabankową?

  Pożyczka poza bankiem

  Pieniądze są Ci potrzebne często, ale zdarzają się sytuacje, w których pożyczka ratuje sytuację, a nie spełniasz warunków w banku. Instytucje pozabankowe świadczą takie usługi, na podobnych zasadach.

  Jak inwestować w obligacje?

  Graf inwestycyjny

  Posiadasz w domu lub na koncie zaoszczędzoną kwotę gotówki? Zamiast trzymać ją latami gromadząc oszczędności, możesz spróbować na niej zarobić dokonując odpowiedniej inwestycji. Jednym z popularniejszych sposobów jest kupowanie obligacji.

  Jak zacząć inwestować w fundusze inwestycyjne?

  Analiza funduszy inwestycyjnych

  Posiadasz nieco zbędnej gotówki i chcesz zacząć ją inwestować? Dobrym rozwiązaniem dla Ciebie mogą być fundusze inwestycyjne, będące nowoczesną formą oszczędzania i sposobem na praktyczne wykorzystanie środków.

  Jakie obligacje najlepiej kupić?

  Rozmowa z doradcą w sprawie kupna

  Zaplanowałeś zakup obligacji, ale masz problem z wyborem tych właściwych? Z pewnością jesteś stałym klientem jakiegoś banku, więc zastanów się, czy nie skorzystać z pomocy pracującego w nim doradcy.

  Jaki rachunek inwestycyjny wybrać?

  Podjęcie decyzji dotyczącej finansów

  Pierwsze kroki na rynku inwestycyjnym zazwyczaj wiążą się z wieloma wątpliwościami, a jeśli nie jesteś dobry w tej branży z pewnością potrzebujesz wsparcia i dużej wiedzy, jak zaczynać, aby nie stracić.

  Czy warto inwestować w lokaty strukturyzowane?

  Graf pomyślnego inwestowania

  Inwestowanie wolnych środków to dobry sposób na stosunkowo łatwe zarobienie pieniędzy, oczywiście przy maksymalnym ograniczeniu ryzyka. Jednym ze sposobów zarabiania są stosunkowo nowe lokaty ustrukturyzowane.

  Czym są inwestycje alternatywne?

  Kolorowa tablica z danymi finansowymi

  Jeśli jesteś posiadaczem wolnej gotówki i chcesz ją zainwestować, aby nie traciła na wartości, a wręcz przeciwnie, przynosiła zyski najczęściej decydujesz się na długoterminową lokatę lub wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe.

  Co to jest walutowa platforma transakcyjna?

  Zbiór różnych walut

  Terminologia związana z rynkiem finansowym bywa bardzo skomplikowana i często trudniejsza do zrozumienia niż zawiły język prawniczy. Jednym z takich nie do końca rozumianych terminów jest walutowa platforma transakcyjna.

  Jak się ubezpieczyć przez Internet?

  Ubezpieczenie przez internet

  Ubezpieczenie w wielu wypadkach bywa obowiązkowe, ale istnieją tez takie dziedziny, w których ty sam chcesz zabezpieczyć swoje mienie, zdrowie czy rodzinę i poszukujesz najkorzystniejszego rozwiązania w sieci.

  Jakie są produkty finansowe dla firmy?

  Raport finansowy

  Istnienie firmy jest uzależnione nie tylko od produkcji, ale również od obrotu gotówkowego. Nie każde przedsiębiorstwo ma charakter wytwórczy, dlatego większość z nich korzysta z produktów finansowych oferowanych przez banki.

  Gdzie i jak najlepiej wziąć leasing?

  Leasing

  Prowadzenie dużego przedsiębiorstwa wiąże się z nakładami finansowymi, które nie zawsze są możliwe. Posiadanie „pod ręką” gotówki na zakup linii produkcyjnej czy dodatkowych samochodów nie zawsze bywa konieczne.

  Jak wybrać faktoring dla firmy?

  Firmowe spotkanie biznesowe

  Pośrednictwo handlowe znane jest od dawna i często wielkim producentom bardziej opłaca się sprzedać „na pniu” całą produkcję o kilka złotych taniej, niż szukać pojedynczych odbiorców na kilka opakowań.

  Jakie biuro rachunkowe wybrać?

  Kobieta wybierająca biuro rachunkowe przez internet

  Jeśli jesteś właścicielem małej firmy jednoosobowej lub rodzinnej i musisz prowadzić własną księgowość, często potrzebujesz w tej pracy pomocy. Może Ci ją zapewnić odpowiednie biuro rachunkowe.