Co to jest walutowa platforma transakcyjna?

Terminologia związana z rynkiem finansowym bywa bardzo skomplikowana i często trudniejsza do zrozumienia niż zawiły język prawniczy. Jednym z takich nie do końca rozumianych terminów jest walutowa platforma transakcyjna.

Zbiór różnych walut

Wkraczając na rynek finansowy, planując inwestowanie na giełdzie czy też lokowanie własnych pieniędzy w obligacjach, powinieneś przynajmniej w zakresie podstawowym poznać terminologię i prawa rządzące rynkiem, aby mieć pewność, że twój finansowy doradca nie wyciąga dla siebie zbyt dużych korzyści Twoim kosztem, albo nie umie inwestować, narażając Cię na straty. Walutowa platforma transakcyjna, to jedno z pojęć do poznania.

  1. Przez pojęcie platformy możesz rozumieć internetowe narzędzie umożliwiające wykonywanie konkretnych operacji. Platforma transakcyjna określana jest, jako B2B, co z pewnością nasuwa skojarzenie z popularną wśród internautów P2P wykorzystywaną do bezpośredniego komunikowania się dwóch użytkowników.
  2. Walutowa platforma transakcyjna składa się z wielu modułów, odpowiadających określone profile działań. Jednym z nich jest moduł transakcyjny. Pozostałe to np. obieg zamówień, ocena, kwalifikacje czy powiadomienia składające się na cały system związany z zawieraniem transakcji finansowej
  3. Korzystając z walutowej platformy transakcyjnej, możesz dokonywać operacji za pośrednictwem komputera bez wychodzenia z domu czy firmy. Oszczędzać znaczną ilość czasu, ale również wiele czynności, które program wykonuje automatycznie.
  4. Z platformy możesz korzystać, jeśli jesteś przedsiębiorcą specjalizującym się w dystrybucji lub redystrybucji towarów. Określając swoje zapotrzebowanie na konkretne produkty, docierasz automatycznie do producentów.
  5. Powinieneś pamiętać, że korzystanie tylko z oferty za pośrednictwem platformy ogranicza Twoje możliwości do wąskiego kręgu dostawców, dlatego powinieneś równolegle poszukiwać innych opcji, być może korzystniejszych.

Zobacz też:

Jak się ubezpieczyć przez Internet?

Ubezpieczenie przez internet

Ubezpieczenie w wielu wypadkach bywa obowiązkowe, ale istnieją tez takie dziedziny, w których ty sam chcesz zabezpieczyć swoje mienie, zdrowie czy rodzinę i poszukujesz najkorzystniejszego rozwiązania w sieci.

Jakie są produkty finansowe dla firmy?

Raport finansowy

Istnienie firmy jest uzależnione nie tylko od produkcji, ale również od obrotu gotówkowego. Nie każde przedsiębiorstwo ma charakter wytwórczy, dlatego większość z nich korzysta z produktów finansowych oferowanych przez banki.

Gdzie i jak najlepiej wziąć leasing?

Leasing

Prowadzenie dużego przedsiębiorstwa wiąże się z nakładami finansowymi, które nie zawsze są możliwe. Posiadanie „pod ręką” gotówki na zakup linii produkcyjnej czy dodatkowych samochodów nie zawsze bywa konieczne.

Jak wybrać faktoring dla firmy?

Firmowe spotkanie biznesowe

Pośrednictwo handlowe znane jest od dawna i często wielkim producentom bardziej opłaca się sprzedać „na pniu” całą produkcję o kilka złotych taniej, niż szukać pojedynczych odbiorców na kilka opakowań.

Jakie biuro rachunkowe wybrać?

Kobieta wybierająca biuro rachunkowe przez internet

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy jednoosobowej lub rodzinnej i musisz prowadzić własną księgowość, często potrzebujesz w tej pracy pomocy. Może Ci ją zapewnić odpowiednie biuro rachunkowe.

Gdzie i jak wziąć kredyt mieszkaniowy z dopłatami?

Para młodych osób zastanawia się nad kupnem mieszkania na kredyt

Jeśli jesteś osobą młodą i niedawno zawarłeś związek małżeński oraz doczekałeś się potomka, zapewne marzysz o usamodzielnieniu, posiadaniu własnego kąta i odrobiny intymności. Poszukaj kredytu mieszkaniowego z dopłatą.

Jak wziąć kredyt mieszkaniowy z programem Mieszkanie dla młodych?

Młodzi ludzie z kluczem do mieszkania

Choć program „Rodzina na swoim” dobiegł końca, rząd przygotował nową propozycję ułatwień kredytowych. Jakie są zasady programu „Mieszkanie dla młodych?”

Jak wziąć kredyt studencki?

Młodzi ludzie i pieniądze

Nie chcesz obciążać rodziców kosztami swoich studiów? Weź kredyt studencki – podpowiadamy, co musisz zrobić, by go otrzymać.

Jak dobrze prowadzić budżet domowy, bez konfliktów?

Kobieta wrzucająca pieniądze do skarbonki, którą trzyma mężczyzna

Nie wyobrażacie sobie wspólnego konta? Oboje lubicie mieć odłożone, tylko swoje kwoty? Dowiedzcie się, jak prowadzić oddzielny budżet, by nie był on powodem konfliktów.

Jakie prawa ma klient?

Kobiety / klientki po udanych zakupach

Większość klientów nie zna swoich praw – a sprzedawcy ochoczo to wykorzystują. Dowiedz się, co możesz i zacznij korzystać ze swoich przywilejów.

Jak zmniejszyć rachunki za wodę?

Mycie rąk wodą z kranu

Rachunki za wodę szokują cię swoją wysokością? Zmień to. Wystarczy kilka nowych nawyków, by zachować część pieniędzy w portfelu.

Jak założyć własną działalność gospodarczą krok po kroku?

Zespół osób w firmie

Wiesz już na pewno – czas pójść na „swoje”. Najwyższy zatem czas… wziąć się do pracy. Co należy zrobić, by otworzyć własną działalność?

Jak dostać zasiłek rodzinny?

Polskie pieniądze

Wasza rodzina ma niskie dochody? Możecie postarać się o zasiłek z Ośrodka Pomocy Społecznej. Sprawdź, czy taka pomoc Ci się należy.

Jak i gdzie wziąć szybko pożyczkę przez internet lub telefon?

Kobieta z telefonem komórkowym i laptopem

Często zdarzają się sytuacje, w których zachodzi konieczność dostępu do szybkiej gotówki. Brak oszczędności uniemożliwia ich wykorzystanie, a nie zawsze można pieniądze pożyczyć od rodziny czy bliskich osób.